WordPress AMP Makale İçi Adsense Yerleşimi

0
1106

Bu aralar amp sayfalar ile kafayı kırmış durumdayım. Yeni yeni görüp keşfettiğim bu amp projesi (Accelerated Mobile Pages) hızlandırılmış mobil sayfalar projesi adı altında telefondan girildiğinde sitelerin hızlıca açılmasından başka bir şey değil. Yaklaşık 10 kata kadar daha hızlı falan yani 🙂 Bende kendi sitelerimde kullanmaya başladığım bu proje için amp makale içi adsense yerleşiminden bahsetmek istiyorum.

AMP ile ilgili araştırmalarım devam ediyor. Edindiğim bilgi ve tecrübeleri fırsatım olursa yakında bir yazı altında yazmayı planlıyorum. Bu yazımda amp kullanan sayfalar için, makale içi adsense reklam yerleşiminin nasıl yapıldığından bahsedeceğim.

Öncelikle function.php dosyasına aşağıdaki kodu mutlaka eklemek gerekir. Bu kodu eklemediğiniz takdirde aşağıdaki reklam yerleşim kodları çalışmayacaktır.

 

Makalenin Başına Adsense Eklemek

Eğer adsense reklamını sayfanın başına eklemek istiyorsanız function.php dosyasına yukarıdaki koddan sonra aşağıdaki kodu ekleyip gerekli pub ve slot numaralarını değiştirmeniz yeterli olacaktır.

 

Makalenin Ortasına Adsense Eklemek

Eğer reklamlarınızı makalenin tam ortasına mesela 2.paragraftan sonra, 4.paragraftan sonra gibi eklemek istiyorsanız, temanızın function.php dosyasının herhangi bir yerine aşağıdaki kodu ekleyip kayıt ediyoruz. 12. ve 14.satırdaki alanları kendi pub numaranızı ve reklam slot numaranız ile değiştirmeyi unutmayın.

 

 

Referans edindiğim site: https://isabelcastillo.com/google-adsense-wordpress-amp

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here