WordPress AMP Makale İçi Adsense Yerleşimi

3
2534

Bu aralar amp sayfalar ile kafayı kırmış durumdayım. Yeni yeni görüp keşfettiğim bu amp projesi (Accelerated Mobile Pages) hızlandırılmış mobil sayfalar projesi adı altında telefondan girildiğinde sitelerin hızlıca açılmasından başka bir şey değil. Yaklaşık 10 kata kadar daha hızlı falan yani 🙂 Bende kendi sitelerimde kullanmaya başladığım bu proje için amp makale içi adsense yerleşiminden bahsetmek istiyorum.

AMP ile ilgili araştırmalarım devam ediyor. Edindiğim bilgi ve tecrübeleri fırsatım olursa yakında bir yazı altında yazmayı planlıyorum. Bu yazımda amp kullanan sayfalar için, makale içi adsense reklam yerleşiminin nasıl yapıldığından bahsedeceğim.

Öncelikle function.php dosyasına aşağıdaki kodu mutlaka eklemek gerekir. Bu kodu eklemediğiniz takdirde aşağıdaki reklam yerleşim kodları çalışmayacaktır.

 

Makalenin Başına Adsense Eklemek

Eğer adsense reklamını sayfanın başına eklemek istiyorsanız function.php dosyasına yukarıdaki koddan sonra aşağıdaki kodu ekleyip gerekli pub ve slot numaralarını değiştirmeniz yeterli olacaktır.

 

Makalenin Ortasına Adsense Eklemek

Eğer reklamlarınızı makalenin tam ortasına mesela 2.paragraftan sonra, 4.paragraftan sonra gibi eklemek istiyorsanız, temanızın function.php dosyasının herhangi bir yerine aşağıdaki kodu ekleyip kayıt ediyoruz. 12. ve 14.satırdaki alanları kendi pub numaranızı ve reklam slot numaranız ile değiştirmeyi unutmayın.

 

 

Referans edindiğim site: https://isabelcastillo.com/google-adsense-wordpress-amp

3 YORUMLAR

 1. Merhaba hocam, nasılsınız?

  Müsaadenizle 2 soru sormak istiyorum:

  1-Sizce hangi AMP eklentisi daha sade ve işlevsel? Sizin kullandığınız Google ve WP’nin kendi eklentisini mi tavsiye ediyorsunuz?

  2- Şu yönergede geçen etiketi WP Teması’nın hangi bölümünde bulunuyor? Ben header.php içinde bulamadım. footer.php içinde var ama kastedilen o mu acaba? Kısaca bu kodu nereye yapıştırmam lazım:

  amp-auto-ads komut dosyasını kopyalayıp sayfanızın bölümüne yapıştırın. Bu komut dosyası, gerekli amp-auto-ads kitaplıklarını yükler. amp-auto-ads bileşeni hakkında daha fazla bilgi
  AMP Otomatik reklam kodunu kopyalayıp açılış etiketinin hemen sonrasına yapıştırın.

  AMP için Otomatik reklamlar yaklaşık 10-20 dakika içinde sayfalarınızda gösterilmeye başlar.

  Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here