All In One Seo dan Yoast SEO’ya Geçiş

6
3619

Yoast SEO ile karşılaşana kadar yıllardır All in one seo bileşenini kullandım ama boynuz kulağı geçer misali, Yoast ile çalışmaya başladıktan sonra tüm projelerimde Yoast kullanmaya başladım. Nedenlerine bir başka yazımda değinebilirim ama sizlere bu yazımda All In One Seo to Yoast Seo (yani geçiş) işleminden bahsedeceğim.

İlk önce Yoast seo bileşenini kuralım. Eğer benim gibi hem All in one hem de Google XML sitemap bileşenini kullanıyorsanız aşağıdaki gibi uyarı verecektir.

Yoast Seo Problems

Bu iki bileşeni gerek buradan veya gerek eklentiler sekmesinden etkisizleştirin. Sonrasında bu iki bildirimin kaybolduğunu göreceksiniz.

Sonra sırasıyla Araçlar > İçeri Al / Dışarı Aktar > Diğer AMO eklentilerinden içeri aktar

“All In One SEO Pack data successfully imported.” yazısını gördüyseniz işlem tamamdır. Artık All In One SEO da girmiş olduğunuz tüm meta bilgileri Yoast Seo’ya akmış durumdadır. Keyfini çıkarın 😉

6 YORUMLAR

    • Sıfırdan yoast ile ilerlemek en doğrusu ve güzeli. Ama daha önce yüzlerce sayfanın meta bilgisini all in one seo ile girdiyseniz yukarıdaki anlatım büyük kolaylık sağlayacaktır. Ben de kendi projelerimde her zaman yoast ile başlıyorum.

  1. Hocam çok çok teşekkürler inanın yazının ilaç gibi geldi. All in seo yu zaten kaldırmayı düşünüyordum yeni güncellemesinden sonra kesin karar vedim de nasıl yapacağımı kara kara düşünürken yazınıza denk geldim harika oldu başarılar dilerim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here