İninal Kart Kullanıcı Deneyimim

2
7943

2017 Haziran ayında bir arkadaşım vasıtası ile tanışmış olduğum İninal kart ile geçen yaklaşık 3,4 aylık bir kullanıcı deneyimimden sizlere bahsetmek istiyorum. Önce sizlere kısaca size bu karttan bahsetmek istiyorum.

İninal Kart Nedir?

ininal kart; ön ödemeli bir kart olup, içerisine çeşitli yerlerde bakiye yüklediğiniz sürece kredi ve banka kartlarının geçtiği her yerde alışveriş yapabilirsiniz. Çok emin olmamakla birlikte, bildiğim kadarı ile arka tarafında ING Bank var. PlayStore ve Appstore dan uygulamasını indirip harcamalarınızı görebilir, para gönderip alabilir veya sanal kart oluşturup internet alışverişleri yapabilirsiniz.

İninal Kart Kullanımı ile ilgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karta sahip olmak için birçok nokta bulunuyor. Bunlardan bazıları; Migros, D&R, PTT, Bimeks, Teknosa… Daha fazlasını görmek için tıklayın.

  • Kartı alırken ilk önce ₺5 ödeme yapmanız gerekiyor.
  • Sonra ödeme yükleyeceğiniz zaman her işlemde ₺2 harcamanız gerekiyor.
  • Ayrıca her ay, “Servis Kullanım Ücreti” adında aylık ₺2 kullanım bedeli kesiyorlar.

Eğer içerisinde bakiye yoksa kullanım ücreti kesmiyorlar. Yani içerisinde ₺24 varsa 1 yıl boyunca kartı kullanmazsanız bile her ay kesiyorlar. Kartı kullanmayacaksanız içerisinde bakiye bırakmamaya dikkat etmelisiniz. 

İninal Kart Şikayetim

Benim kart ile ilgili şikayetim aşağıdaki resimde görüleceği üzere aynı ay içerisinde yani 4 gün arayla 2 kere servis kullanım ücreti çekilmesinden kaynaklanmaktadır. Konu ile ilgili müşteri hizmetlerini yaklaşık 3 kere aradım. Müşteri hizmetlerine bağlanmak tam bir işkence. Yaklaşık 20-30dk beklediğimi tahmin ediyorum. Aşağıdaki durumu açıkladım, not aldılar, kayıt oluşturdular. Sistemsel bir hata olabileceğini, arkadaşlarının inceleyeceğini ve bununla alakalı geri dönüş yapacaklarını belirtiler. İlk arama sonrası bekledim, arayan olmadı, tekrar aradım aynı şeyleri konuştuk, yine dönen olmadı son kez aradığımda 2 kere kayıt alındığını ve dönüş olmadığını söyledim. Ve tabi ki yine dönüş olmadı.

İninal Kart ŞikayetBelki konuştuğum kişiler kayıt oluşturmuyor olabilir diyerek aşağıdaki gibi bir mail yazdım ve 1 gün sonra dönüş yaptılar. Sorunumu anlatmış olmama rağmen çözümsüzlük merkezi numaralarını aramamı söylediler.

İninal Kart ŞikayetSonuç itibari ile sistemsel sorun olabilir, başka sorun olabilir. Ben bu durumu kendilerine 3 kere iletmeme rağmen hiç oralı olmadılar. Benden haksız yere kesilen ₺2 belki daha kaç kişiden daha kesilmiştir haberimiz yok. Zaten şikayetvar.com sitesine baktığımız zaman bu şekilde çoğu insandan kesildiğini görebiliyoruz. Bende aynı şekilde orada şikayette bulundum.

Benim şikayetim: https://www.sikayetvar.com/ininal-kart-ayni-ayda-2-kere-servis-ucreti-cekimi
Diğer şikayetler: https://www.sikayetvar.com/ininal-kart

İninal Kart Kullanmanın Faydaları

Bu kadar olumsuz deneyimimden sonra tabi ki olumlu yönlerinden de bahsetmek gerekir. Öncelikle internet üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerde bu kartı güvenle kullanabilirsiniz. Çünkü limit problemini olmadığı için, içerisine ne kadar yükleme yaparsanız riskini o kadar olacaktır. Hatta yukarıda bahsetmiş olduğum gibi mobil uygulaması üzerinden sanal kart oluşturarak kontrol noktanızı bir kademe daha yukarı çekebilirsiniz. Kart bilgileriniz çalınsa bile en fazla kırıp atıp, yenisini alabilirsiniz. Bu size sadece ₺5 ye mal olacaktır.

Bunun haricinde özellikle Yapı Kredi ve Garanti Bankalarının ramazan, kurban ve önemli aylarda sunmuş oldukları bazı world ve bonus kampanyaları oluyor. Mesela diyor ki; giyim, avm, market, okul… gibi sektörlerde 5 kere ₺100 tl ve üzeri alışverişe ₺10tl bonus falan… Siz Migros üzerinden İninal Karta bakiye yüklemesini World veya Bonus kartınız ile yaparsanız Migros üzerinden market alışverişi olarak kabul görüyor ve her bir yüklemeden ₺10 kazanmış oluyorsunuz. Tabi ödeme yaparken ₺2 yükleme ücretini düşersek bu size ₺8 kazandırıyor diyebiliriz. 🙂

İninal Kart Şifresi

İlk defa kart alanlar için söylemekte fayda var. Kartı internet üzerinden veya pos cihazından kullanırken şifresi kartın son 4 hanesidir. Daha sonra bu şifreyi kendi şifreniz ile değiştirebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Ben gayet memnunum eğer siz de kaydolacaksanız arkadaş kodu kısmından ns465870 kodunu girerek 5 tl kazanabilirsiniz bende bu sayede 2 tl kazanıyorum kaydolacaksanız unutmayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here