LG G4 Servis & Değişim & Hakem Heyeti & Para İadesi

151
26941

Bir lg g4 telefon ile ilgili sorun, değişim, şikayet ve ücret iadesi ile ilgili konu da benden olsun istedim. Severek, beğenerek satın aldığım lg g4 marka model cep telefonu ile yaklaşık 5 aylık sürecimi kısaca özetleyerek, referans ve kaynak olabilecek bir yazı olmasını temenni ediyorum. Yazı da bolca tarihlerden bahsedeceğim. Çünkü tarihler önemli 🙂

Telefon İlk Alış

Tarih:30.09.2015
üsküdar Akadlar iletişimden çok beğenerek ve kamerasına hayran kalarak, siyah deri arka kapak LG G4 aldım.  Yeri gelmişken söyleyeyim, deri kapaklar cebe girerken ve diğer sürtünmelere bağlı olarak kolay deforme olup rengi çıktığından dolayı başta siyah alırsanız sonradan rengi aktı/çıktı muhabbeti yaşamazsınız.  O zaman ki türkiye garantili g4 ün fiyatı 2400 tl / 2500tl aralığında idi. Normalde taahhütlü telefon almayı sevmem, hiç de almadım fakat Avea nın o zaman ki kampanyasında “g4 telefonu avea dan alana tarife ücreti yok” kampanyası vardı. Normal tarife ücreti 50 tl den yıllık 600 lira gibi bir ücreti avea hibe ediyordu. Haliyle bu paranın benden her türlü çıkacağını düşünerekten 2500-600=1900tl ye g4 ün bana maliyeti olacaktı.

Telefon kullanalı 5. ayın sonları idi. Bu zaman zarfında acıkcası telefondan genel manada memnundum. Isınma sorunu yoktu, arada bir de olsa kasma/donma oluyordu fakat can sıkacak kadar değildi. Tek sorun belki de pilin çok çabuk bitiyor olmasıydı. Normal kullanım da akşamı zor ediyor, ekran açık kalma süresi 2:20 saat ile 2:40 arasında %100 şarj bitiyordu. Telefonu servise vermemdeki tek sorun arada bir arama yaparken hoparlör kısmında cızır cızır bi ses geliyordu sonra geçiyordu. Bu şekilde biraz kullandım ama nedir ne değildir diyerekten servise götürmeye karar verdim.

Servise İlk Gidiş

Tarih:23.02.2016
Şişli de cevahir avm nin sağında olan Vintek LG yetkili servisine bizzat giderek, telefonu gösterdim. Bilmeyenler olabilir, LG bazı servislerde face to face hizmet sunuyor. Yani kullanıcı birebir tamir yapacak arkadaş ile yüzyüze görüşerek sorununu, şikayetini ilk ağızdan anlatabiliyor. İlk defa gördüğüm bu hizmet çok hoşuma gitmişti.  Hatta bu hizmeti kendi sitelerinde de anlatıyorlar.
Detaylar : http://www.vintek.com.tr

Arkadaşlar telefonu aldılar ve detaylı incelemeye sokacaklarını belirttiler. Telefonu bırakıp işime geri döndüm. Yaklaşık 3 gün süren “Detaylı testte inceleniyor” ibaresinden sonra telefonun durumu “BEKLEMEDE – DOA DEĞİŞİM BEKLİYOR” şeklinde güncellendi. Sonrasında “Üreticiden Yeni Cihaz Bekleniyor” gibi bir güncellemeden sonra 29.02.2016 tarihinde akşam saatlerinde mesaj geldi. Mesajda cihaz işlemlerinin tamamlandığını gelip alınabileceği yazıyordu. 01.03.2016 tarihinde servise giderek sıfır, kapalı kutu cihazı aldım. Cihaz kutusunu içerideyken açtım, pilini ve simkart ını takıp kısa bir test den sonra sorun olmadığını düşünerek evin yolunu tuttum.

Yolda giderken ara ara cihazı karıştırdığımda, renklerin bir tuhaf olduğunu, beyaz ışığın eskisi gibi bembeyaz olmadığını, yeşilin cırtlak bir yeşile hatta sarıya kaçtığını gördüm. Kısaca ekran beyaz olarak soluk, renklerde bir tuhaftı. Akşam olmasından dolayı böyle bir hisse kapıldığımı düşünerek evde tekrar bakarım düşüncesiyle çok fazla önemsemedim.

Eve geldiğimde karıştırmaya devam ettim. Dikkatlice baktığımda yazıları aşağı yukarı hareket ettirdiğimde, yazıların etrafında gölgelenmeler oluyor, net olan yazı formatı aşağı/yukarı hareket esnasında silikleştiğini, netliğinin kaybolduğunu fark ettim. Kardeşimde LG G4 olduğu için yan yana koyup karşılaştırma yaptım.

Sonuç can sıkıcıydı. Kardeşimin ekranı daha beyaz, yazıları aşağı yukarı kaydırdığımda hiç bir netliği bozulmuyor ve gölgelenme yapmıyordu. Bunu görünce keyfim kaçtı ve telefondan bir anda soğudum. Aşağıdaki resimde eski ve yeni cihaz arasındaki parlaklık farkı açıkca gözükmektedir.

lg-g4-506k-601k-ekran-karsilastirma-1 lg-g4-506k-601k-ekran-karsilastirma-2
Kadere razı olup telefonu bu şekilde 1 tam gün kullandım. Gün içerisindeki kullanmalarımda hep bi memnuniyetsizlik, hep bi keyifsizlik vardı. Yani gül gibi telefonumu verdim, yukarıdaki gibi yan sanayi telefon gibi kullanmaya başladım. Bu şekilde kullanamayacağıma karar verip, 1 gün kullandığım telefonu ertesi gün tekrardan servise götürdüm.

2.Servis Macerası

Tarih:03.03.2016
Tekrar sıra fişi aldım, sıra bana geldikten sonra karşımdaki yetkili arkadaşa derdimi dökmeye başladım. Telefonu 1 gün kullandığımı, önceki telefonumun böyle olmadığını, renklerin soluk, ışığın az ve yazıların aşağı yukarı kaydırma sırasında gölgelenme yapıp silikleştiğini, netliğinin kaybolduğunu anlattım. Sorun göremediler, olur öyle şeyler gibi laflar ettiler. Dedim ki sağınızda solunuzda ne kadar g4 varsa getirin burada test yapalım dedim. Gitti arkadaş 3 tane LG G4 getirdi. Benim telefon ile beraber 4 ünü yanyana dizdik. Hepsinin ışığını full yapıp sırayla inceledik. Dİğer 3 ü bembeyaz benim ki gariban gibi soluk duruyor. Adamlarda fark etti. Tamam dediler merkeze gönderelim bakalım ne diyecekler. Böylelikle bir günlük cihazımı da bırakıp servisten çıktım. Bu arada değişim cihazı olarak bana 601KPKN serisi verdiler.

3.Servis Macerası

Tarih:12.03.2016
Aradan geçen 9 gün içerisinde tekrar DOA, cihaz bekleniyor gibi güncellemelerden sonra dün mesaj geldi, cihazınız işlemleri tamamlanmış gelip alabilirsiniz diye. Yukarıdaki tarih olan 12 sinde tekrar vintek e gittim. Telefonu danışmadan teslim aldım. Ve daha kutuyu açmadan sıra numarası aldım. Amacım adamların gözü önünde açıp bir şeyleri ispatlamaktı. Artık onlar da ne yapabilecekse onu da bilmiyorum. Neyse sıra bana geldi adamın karşısına oturdum.

 • (LG) Buyrun sorununuz nedir?
 • Cihazı az önce aldım, önceki cihazımda sorun yaşadım, bu kutu açılışını sizinle beraber yapıp sorun varsa da göstermek istiyorum.
 • (LG) peki açabilirsiniz.

Yetkili arkadaşın karşısında kutu açılışını yaptım. Pilini taktım ve çalıştırdım. Sonuç: yine hüsrannn Mustafa Ceceli Renkler soluk, yazıyı kaydırdıkça bozuluyor. Arkadaş fark edemedi ilk başta. “Sorun yok, göremiyorum” dedi. Tekrar 2,3 tane lg buldurdum, yan yana koyup kıyaslama yaptırdım. Yandaki 2,3 teknik arkadaş daha geldi. Onlarda baktılar. Bu cihazı bu şekilde kullanmak istemediğimi, mümkünse eski cihazımı bile kabul edeceğimi, ekranın çok kötü olduğunu ve neden böyle olduğunu sordum. Bilmediklerini, istersem merkeze gönderebileceklerini söylediler. Cihazı gönderin fakat bu şekide gel git lerle sorunu çözebileceğimizi sanmıyorum. Bu sorun her neyse başka türlü çözülmeli diyerek tekrar cihazı üzülerek gönderdim. Bu seferkini 10 dakika ancak kullanabildim.

İl Hakem Heyetine Başvuru

Tarih:22.03.2016
Ama cihazdan da LG den de keyfim kaçtığından, ayrıca gelecek cihazın da diğerleri gibi soluk ekran olacağını düşündüğümden para iadesi talebiyle LG müşteri hizmetlerine talepte bulundum. Onlara özetle, 2 kere cihaz iade ettiğimi, ekranın soluk olduğunu, şuan yeni cihazın yolda olduğunu ve onun da %90 soluk olacağını bu sebeple para iadesini talep ettim. Kayıt falan aldılar 1 hafta beni oyaladılar. Yok arkadaşların mesaisi bitti, yoksa haftasonu girdi, yok kaydı aldım yarın arayacağız. Böyle böyle bir hafta oyalandım o sıra cihaz geldi. Ara ara müşteri hizmetleri ile görüşmemde, para iadesinin olmayacağını bunun yerine yeni cihazın onaylandığını bu sebeple para veremeyeceklerini belirttiler.

Durum böyle olunca yeni cihaz henüz elime hazır geçmemişken, dilekçe ile hakem heyetine başvuruda bulunmaya karar verdim. İnternette öğrendiğim bilgiye göre “2016 Yılında Tüketici Hakem Heyetleri için üst parasal sınır; İl Tüketici Hakem Heyetleri için 3.480 TL, İlçe Tüketici Hakem Heyetleri için 2.320 TL olarak tespit edilmiştir.” 3.480 tl ve üzerine tüketici mahkemeleri bakıyormuş. Benim fatura bedelim 2.520tl olduğu için sirkeci de bulunan il hakem heyetine gitmek zorunda kaldım. Haritada görmek için tıklayınız.  Haritada hemen yakınındaki camiyi işaretledim. Bi sokak yanı veya altı olması lazım. Oraya gittiğinizde sorarak bulabilirsiniz.

Hakem heyetine fatura örneği, dilekçe ve servis fişleri ile başvuru yapıp durumu anlattım. Yeni gelecek cihazın da diğerleri gibi sorunlu geleceğini bu yüzden uğraşamayacağımı ve ücret iadesi talebinde bulunduğumu söyledim. Ben zannediyorum ki cuma günü toplanırlar öteki hafta da karar açıklanır. Meğersem en az 2 ay 3 ay sürüyormuş. Bunu öğrendikten sonra telefonu geldiği zaman kullanmaya karar verdim. Olursa olur, olmazsa olmaz artık kullanırız napalım dedim.

4.Servis Macerası

Tarih:30.03.2016
Aradan geçen 2 hafta içerisinde tekrar değişim onayı, merkezden cihaz bekleme falan filan klasik adımları tekrar yaşadım. 30 mart da telefonun hazır olduğunu, gelip almamı söylediler. Servise gittim, kapalı kutu cihazımı aldım, aynı şekilde sıra fişi alıp kutu açılışı için beklemeye başladım. Bu sırada kutuyu kontrol ettiğimde 603KPTM olduğunu gördüm. Yani içinde bulunduğumuz mart ayında cihaz üretilmiş. Acaba dedim bu sefer gerçekten düzelmiş olabilir mi diye içimden geçmedi değil. Sıra bana geldi, görevli arkadaş sorunu sordu. Bende kutu açılışını beraber yapmak istediğimizi, eğer ekran soluk çıkarsa rapor tutulması karşılığında cihazı alacağımı söyledim onlar da kabul etti. Cihazın pilini kapağını takıp çalıştırdıktan sonra yine 2,3 tane LG G4 cihazı ile kıyaslama yaptırıp farklılığı arkadaşlara gösterdim. Onlarda aşağıdaki gibi bir rapor yazdılar.

Servis Raporu
Servis Raporu

Bu raporu da aldıktan sonra telefonu aldım ve kullanmaya başladım.

Hakem Heyeti Süreci

Gerçekten çok yavaş işliyor. Benim 23.03.2016 da verdiğim dilekçeyi bile 22.04.2016 tarihinde işleme koymuşlar. 06.06.2016 tarihinde karar açıklanmış. Bu süreçte LG den yazılı savunma talep etmişler, LG nin avukatı sorunun satıcı ile müşteri arasında olduğunu, para kısmında LG nin müdahil olmadığını bu yüzden ücret iadesi kısmını akadlar iletişim den talep edilmesi gerektiğini bu sebeple bu başvurunun reddinin karar verilmesinin doğru olacağı şeklinde bir savunma yapmış. Hakem heyeti de; [blockquote align=”none” author=”İl Hakem Heyeti”]her ne kadar tüketici satıcı firmadan almış olsa da, tüketici talebi doğrultusunda işlem yapılması gerekmektedir. Tüketicinin almış olduğu cihazın iki kere değişmiş olması 3 ncü kez de arızalı olmasından dolayı ayıplı olarak üretilen cihazdan, üretici firmanın sorumluluğu bulunmaktadır. Bilindiği üzere 6502 sayılı yasanın ayıplı mallar başlıklı ispat yükü madde 10(I) fıkrasında teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, malın veya ayıbın niteliği ile bağdaşmıyor ise uygulanmaz hükmü yer almaktadır. Bu nedenle talebin yerinde olduğu anlaşılmakta, LG G4 cep telefonunun satıcıya teslim edilerek, fatura bedeli olan 2.520tl nin tüketiciye iadesine karar verilmiştir.[/blockquote] şeklinde karar almış.

İade Süreci

Tarih:21.06.2016
LG müşteri hizmetlerini aradım, durumu anlattım. En yakın yetkili servise cihazı eksiksiz olarak teslim etmemi söylediler. Bu gün Maltepe Şengüller LG teknik servisine gittim. Telefonu kapalı kutu olarak teslim ettim. Cihazın yarın merkezde olacağını söylediler. Duyduğuma göre cuma günleri ödeme yapıyorlarmış. Telefonun verildiği hafta ilk cuma değil de sonraki cuma hesaba geçiyormuş. IBAN bilgilerimi verdim bakalım kaç günde para hesabıma geçecek.

Para İadesi

Tarih:01.07.2016
Bu gün para hesabıma yattı. Bu macera da burada son buldu. Bundan sonra ne yaptın ne aldın diye soranlar olacaktır. Şimdiden yazayım, 200 tl üzerine ekleyip iphone 6s plus 64 gb aldım. Sahibinden bulduğum telefoncu ile anlaşıp yurt dışından gelme kapalı kutu sıfır cihaz aldım. 1 haftadır kullanıyorum, her şey bi yana şarjı mükemmel. Lg g4 ile zar zor aldığım 2:20 ve 2:40 arası ekran zamanı, iphone da 10 saat. Yani bir 4 kere lg g4 kullanmış gibi oluyorsunuz. Neyse şu an herşey güzel. Belki g4 den iphone a geçiş yazısı yazabilirim. Sosyal medya da takip de kalın, hoşçakalın…

151 YORUMLAR

 1. Baya bir uğraşmışsınız renk solukluğu Lg tarafından Ghost screen’e çözüm olarak getirilmişti ancak ilk serilere göre yeni seriler kötü görünüyordu tabi para iadesini aldığınız zaman yazarsanız sevinirim çok geçmiş olsun bu arada

  • Teşekkür ederim. Rengi soluk panellere ilk geçildiğinde kimsenin haberi yoktu zannedersem. Çünkü servisteki arkadaşlar da beni yönlendirmedi. Evet sorun var, şeklinde bir yaklaşım oldu. 3 tane değişim cihazında 603 diğer 601 lere göre daha stabil daha tok geldi gözüme. Ama cihaz gelene kadar çoktan hakem heyetine başvuru da bulunmuştum. Artık öyle veya böyle bir yola girmiş bulunduk. Daha para iadesini bekliyorum bakalım. Para geldiği zaman burada yayınlayacağım. Takipte kalın 🙂

 2. Ne oldu paranızı alabildinizmi?Bende bekliyorum benımde karar ayın 6 sında çıktı ama benim haberım olmadı servisten mesaj geld cihazı getirin diye dün gittim verdim bakalım ne kadar sürecek.

  • Bu gün müşteri hizmetlerini aradım. adımın para iadesi yapılacaklar listesinde olmadığını söyledi. Bi yere mail attı, cevaba göre bu hafta cuma veya öteki hafta pazartesi yatabileceğini söyledi. Bakalım beklemeye devam ediyoruz.

 3. Telefonumu ankara firat elektroniğe verdiğim tarih 01.07.2016 telefonum Lg g3 ısınma kasma kendi kendine kapanma batarya sıkıntısı vs. Daha sayılacak bir sürü hata var. Telefon 25.07.2016 tarihinde bir mesaj geldi telefonunuz kutulu değişime giriyo en kısa zamanda haber verilecek yaziyodu. Ankaradaki yetkili servise gittim 2 hafta icinde açıklanır yaziyodu nerdeyse hergun müşteri hizmetleriyle kavga ediyorum bizim yapabileceğimiz bisey yok diyolar. Musteri hizmetleri son aramamda lg g3 telefonunuz yerine “LG G5 SE” Verebileceklerini söylediler biraz özelliğine baktım LG G3 daha kaliteli olduğunu görünce sinirlendim forumda sizin yazinizi gördüm bugün 04.08.2016 da para iadesi istedim bakalım ne olacak

  • Para iadesi talebini tabi ki dikkate alabilirler. Mesela ben, thh ye başvurduktan sonra lg den de para iadesinde bulunmuştum. Bir kaç gün beni işlemlerin başladığı şeklinde oyaladılar. Sonrasında, yeni telefonunuz onaylandı bu sebeple para iadesi yapamıyoruz dediler.

   • Bende bugün tüketici hakem heyetine gittim ne kadara aldığım kdvsiyle beraber 2.280.00 tl yaziyo makbuz fotokobisi kimlik fotokobisi birde dilekçe doldurdum ordaki görevli verdi 3 aya kadar sonuçlanır dedi

 4. Hocam geçmiş olsun ben de aynı şeklide kronik anakart sorununda 2.defa servise gideceğim ve para iadesi talebinde bulunacağım.Emsal oldugunuz için teşekkür ederim harika detaylarla yazmışsınız yazıyı.

  • para iadesi alabildiniz mi acaba? benim uzun süren şarj problemim vardı evobt anakartta darbeye bağlı lehim hatası diyerek garanti dışında bırakarak anakart değişim ücreti talep etti benden. Kronik anakart hatasını belirterek cihazım geldiğinde thh ye gitmeyi düşünüyorum. Yeni cihaz verirlerse de aynı problemin yaşanabilmesi söz konusu olacağından para iadesi talebinde bulunacağım bu konuda süreciniz nasıl tamamlandı alabildiniz mi paranızı Canberk bey?

   • Aslı Hanım aynı problemi ben de Evobt ile bugün yaşadım. Servis aradı ve cihazın yoğun darbelere maruz kalarak kullanıcı hatası deyip anakart ile bataryanın değişmesi gerektiğini söyleyip 370 lira para talep ettiler. Siz probleminizi nasıl çözdünüz?

 5. Gerçekten etkileyici bir olay benim cihazımda en son açılmıyordu dahi şimd 07.08.2016 “BEKLEMEDE – DOA DEĞİŞİM BEKLİYOR” statüsünde bakalım ne olacak inşallah sizin yaşadığınız sıkıntıları yaşamam

  • Şuanki Tarihe kadar telefonsuzum inşallah benim çektiğimi çekmessin ama DOA DEĞİŞİM BEKLENİYOR yazıyosa Tüketici hakem heyetine başvur 20 iş gününü geçtiyse tabiki

 6. Aynı sorun bende var
  lg g4 veridm ghost screenli 65 gün bekledikten sonra g5 verdiler bana
  sıfır kutuda verdikleri g5 tende şebeke sorunu ve pil arızası çıktı ve yine servise gitti

  lg pişmanlıktır

  • Aboovv G5 de mi sorunlu çıktı? Abi bu adamlar hiç mi akıllanmıyor, hiç mi ürettikleri mallara dikkat edip bakmıyorlar. LG G2 ile başladıkları muhteşem hava sonra kasmalar donmalar olan G3 ile ghost screen ve kronik kapanıp açılmama durumları ile G4 ile devam etti. Şimdi de G5 diyorsun. Pesss…

 7. İyi günler
  lg g4 505 seri telefonum 3 defa servise kamera kapanma sorunu ile gitti en sonunda değişti.
  gelen lg g4 506 seri idi onda da hayalet Ekran oluştu.
  1 hafta önce servise verdim. lg den illalah ederek para iadesi talep ettim.
  en son durum bu şekilde: “Tamir Kodu: FU-Touchpad değiştirildiKapanisSonucu: TAMİR EDİLDİ KAPANDI Not:Panel değişti. Yazılım yüklendi genel kontrolleri yapıldı. ”
  Acaba buna benzer bir durumda thh ne başvuran var mı? paramı geri alabilir miyim? Artık bu sorunlu seriyi kullanmak istemiyorum!

 8. iyi günler
  Aynı sorunları bende yaşıyorum. Vintek te 1 ay kaldı. Değişim için faturanın mailini attım. Ama internetten araştırdığım için aynı zamanda ilçe tüketici hakem heyetine dilekçemi yeni yazdım ve faturayla beraber vereceğim. Para iadesi almak istiyorum. Yeni ürün verseler bile hakem heyeti kararı çıkarsa yinede para iadesi alabilir miyim. Fikriniz var mı

 9. Tüketici hakem heyetine verdiğiniz dilekçede Şikayet Edilen bölüme vintek teknik servisini mi yoksa lg türkiye yi yazmak gerekiyor. Bu konuda bilgi verir misiniz.

 10. Kusar bakma parça parça aklıma geliyor. Cihazı vodafone bayisinden almıştım. Yoksa şikayet böümüne bu firmayı mı yazmam gerekiyor. Bir de 20 günlük teknik serviste kaldıktan sonra teknik servisten bir belge almam gerekiyor mu. Tamir olmayacağına dair… Resmi olarak

  • Selam Recep
   Şikayet edeceğin kurum LG nin genel müdürlüğü. Herhangi bir servisi veya satın aldığın bayiyi şikayet etmene gerek yok. Servis sana yeni telefon vermiş olsa bile hakem heyeti para iadesini kararını verirse, almış olduğun yeni telefon bile olsa iade edebilirsin. Herhangi bir belge almana gerek yok. Yine de alma şansın varsa, hakem heyetine başvuru öncesi dilekçe ile birlikte vermende fayda görüyorum.
   Sevgiler…

 11. Merhaba benimde LG cihazım bozuldu garantiye verdik 20 iş gününü geçti yapamadık yeni telefon vereceğiz dediler tamam dedik şimdi 50 gün oldu hala bekliyorum mail attım aradım ama geri dönüş yok bir daha asla LG almam.

 12. Teşekkürler Olcay
  Buradan faydalanmak isteyenler için yazıyorum. İlçe tüketici hakem heyetine ihtarname için dilekçemi verdim. İhtarname ulaştıktan sonra fatura fotokopisi ve servis makbuzuyla tekrar tüketici hakem heyetine gittim. Şimdi karar çıkmasını bekliyorum. Hakem heyeti ihtarnameyi cihazı aldığım bayiye gönderdi. Daha önce 2 kez gittiğim bayii hiç ilgilenmezken ihtarnameyi alınca 4-5 kez beni aradılar. Bende para iadesi yada üst modelle değişim istediğimi belirttim. Hakem heyetinden sonucu bekliyorum. İyi günler.

 13. Hocam bugün vereceğim dilekçeyi, 20 iş günü geçmesine rağmen cihazın durumu hala “BEKLEMEDE – DOA DEĞİŞİM BEKLİYOR” görünüyor. Parayı iade alabilir miyim bu koşullarla, ne dersiniz? bir de, dilekçeyi verdikten sonra olay sonuçlanmadan benim cihazın servis işlemi bitecektir mutlaka. cihazı teslim alıp hakem heyetinden sonuç çıkana kadar kullanmamda bir sakınca olur mu dersiniz? Teşekkürler.

 14. ana kart sıkıntısı nedeniyle bende gittim 3 aydır cihazım yeni onarıldı gibi birşeyler yazıyor yukardaki tüm sıkıntıları bende yaşadım bir daha lg mi hayatta almam şimdi hakem heyetinin kararını bekliyorum fakat şurda takıldım cihazı gelip alabilirsiniz diyorlar bu kadar zaman geçtikten sonra gidip almalımıyım yoksa almamalımıyım ne yapmam gerekiyor 3 aydır servis ve vatan computer rüveni var bayramdan öncede hakem heyetine verdim işleme alındı gözüküyor ne yapmam gerekiyor telefonu almam gerekirmi

 15. Bugun lg g4 ü ghost screen şikayetiyle adana lg servisine verdım. tamir istemedigimi direk degisim istedigimi belirttim ve bana denılen cevap 6 ayı gectıgı ıcın degişim yapılamıyor böyle bişey var mı arkadaslar

 16. Arkadaşlar bugün direk Thhye gittim. Telefonu verip ücret iadesi için bilir kişinin incelemesi için bırakacaktım teli fakat oradaki görevliler önce 1 kere servise gitmesi gerekiyor dedi. Böyle birşey var mı ya. Teknosaya gidiyorum telefon tamir olur gelir almak zorundasın diyor. Thhye servise gönder bize rapor lazım diyor. Ayıplı olduğunu nerden bileyim diyor. Direk thhye gönderen var mı aramızda ? Olmadı direk lgye gönderip tamir olmasını istemiyorum sadece kullanıcı hatasından kaynaklanmayan sorunu ispat edip rapor gönderin diyeceğim. Bu şekilde olur mu acaba ? O rapor ile thhye gideyim diyorum..

 17. merhaba benimde bir sorum olacak lg g3 telefonumu değişim kararı verildi para iadesi talep edeceğim ama 15 gün sonra garantisi bitecek eğerki tüketici hakem heyetine başvurmam gerekirse garanti süresinin bitmesi problem olurmu ?birde tüketici hakem heyeti karar verene kadar verdikleri telefonu alıp kullanmamda bi sakınca varmı para iadesine engel olur mu ?

  • Garanti süresinin bitmesi sorun değil, başvuru yaptığınız tarih önemli. Karar çıkana kadar verdikleri telefonu kullanabilirsiniz. Olumlu bir karar çıkarsa o telefonu geri alıyorlar. Yeter ki hasarlı olmasın. Ben 3 ay kullandım. Kullandığım telefonu geri almışlardı. Telefonsuz kalma boşuna.

 18. Evet bende lg v10 telefonumu ghost screen ve ışık sızması sorunlarıyla servise verdim. Fakat verirken ordaki kayıt açan bayana telefonun bu sorunun kronik olduğu ve iade istediğimi söyledim ilk önce değişim olur iade isterseniz lg yi arayıp söylemeniz gerekir dedi bende şuanlık haber bekliyorum umarım ekranı değiştirip göndermek gibi bi hata yapmazlar.

 19. Merhaba ben haziran 2015 te aldım 6 aysonrasi yani 2015 aralık ayında tel ana kart sorunuyla değişim yapıldı bikaç ay once ekranı benim hatamla kırdım servise ücretli olarak 620 liraya değiştirdim ve şuan tekrar ana kart hatası ile tel iptal acaba garanti süresi ne kadar geçerli tekrar iade edebilirmiyim yada para iadesi isteyebilirmiyim faturaya ilaveli ayda 160tl ödüyorum hala

  • Sizden kaynaklı olmayan anakart arızası ise ya kartı değiştirirler, ya da telefonu komple değiştirirler. Normal şartlarda garanti 2 yıllıktır. 2017 haziran ayına kadar garantiniz devam ediyor.

 20. Abi azami tamir süresini geçince benim ne yapmam gerekiyor çünkü ben de lg Şengüller teknik servise gönderdim ve 20 gün oldu nerdeyse hâlâ daha doa değişim diyorlar tamir süresi geçti ne yapmalıyım sence
  Yardımcı olursan sevinirim teşekkürler şimdiden ..

  • g4 lerin üretimi yapılmadığı için değişim süreleri de eskisi gibi 1 haftada çözülemiyor daha geç sürüyor. Eğer 20 günü geçtiyse yerine idareten başka geçici telefon veya para iadesi yapmalılar.

 21. Merhabalar. İthalatçı firmadan LG G4 model telefon almıştım bir yıl önce. Geçen ay meydana gelen anakart sorununa kadar her şey iyiydi. 13 ekimde İstanbuldaki servise ulaşan telefonun anakartının yandığını yetkililerden öğrendim ve kronik bir durum olduğu için telefonun değişim şansının olup olmadığını sorunca yetkililer değişimin olması için telefonun bir kaç kez servise gelmesi gerektiğini, benim de bildiğim birkaç kuru bilgiyi de aktarıp daha sonrasında üst model Türkiye garantili diğer markaların telefonlarını benim telefonun değeri bir miktar düşüldükten sonra ekstra ücret ödeyerek sahip olabilme durumum olduğu gibi bir teklifte bulundular.
  Sorum şu ki ben şu anda tth’ne başvurabilir miyim? yoksa birkaç kez servise gidip gelmesi mi gerekir telefonun. An itibariyle 23 iş gününden beri (cumartesiler dahil ) işlem görüyor telefonum. Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. İyi akşamlar.

 22. merhaba telefonumun garantisi bu ayın 15 nde bitiyor ve lg servisi bana para iadesi yapacaklarını söylediler bunun karşılığında yüzde 20 kesinti yapacaklarmış böyle bir hakları varmı thh başvurmalımıyım ?

 23. Tekrardan merhabalar bu hafta en kısa sürede hakem heyetine dilekçe vermek istiyorum çünkü telefonu servise teslim ettiğim günden 16 gün sonra işleme aldılar sanki dalga geçer gibi.. Dilekçe vermek istiyorum fakat nasıl yazarım daha önce hiç dilekçe yazmadımda ?

 24. Siz para iadesini nasıl LG den alıyorsunuz? size ürünü satan satıcı başka bir şahıs/ iletişim vs değil mi ? bu konuyu aydınlatırmısınız?

  • Para iadesi talebinde bulunduğumda LG nin avukatı da sizin gibi nereden aldıysam onu dava etmem gerektiğini şöylemişti. Ama THH burada ürünü Türkiye ye getirip satılmasına sebep olan üretici firmanın asıl sorumluluğu olduğu, ve muhatabın LG olduğunu söyledi.

 25. 2-3 ay önce yazdığım yorum LG G3 model telefonun garanti kapsamında bozulmasıyla tüketici hakem heyeti kararı benim hakkımda onay verildi ve para iadesi gerçekleşti, telefon faturamın üzerine almıştım toplam değeri 2.280 tl olan kdv dahil bütün paramı verdiler ve parayı yatırmadan telefonun kutusu ve şarj aleti kulaklığı geri istiyolar kutuları ve malzemleri fazla zarar görmediyse para kesintisi yapıyorlar.

 26. merhaba abi öncelikle ithalatcı firmada da thh ye basvurabiliyormuyuz birde benim basvurma durumum lg g4 ghost screen bunun yapımına para istemeleri durumunda da thh ye basvurabilirmiyiz

  • THH ye başvuru için satıcının Türkiye içerisinde olması ve resmi açılışının bulunması yeterlidir. Ghost screen için para istemeleri tuhaf geldi. Fabrikasyon arızalı olduğu için ücret almamaları lazım.

 27. benim de bir sorum olacak. yaklaşık 3 aydır serviste olan lg g4 telefonumu 1 ay önce thhye ücret iadesi talebinde bulunarak şikayet ettim. bugün Delta servisten mesaj geldi telefonunuz onarılmıştır kargoya verilmiştir diye. 3 ay beklemeyi kendime yediremiyorum açıkçası şikayetimi geri çekmeyeceğim. cihazı kabul etmeli miyim yoksa geri mi göndermeliyim? heyet kararı için kalan 1 ayda telefonumu alıp kullansam ya da kullanmasam da elimde bulunması bir sorun çıkarır mı. bir fikriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

  • 3 ay beklemek ciddi sabır işi. Anlaşılan sizde peygamber sabrı var. Madem ki şikayet ettiniz bu süre içerisinde size onarıp geri vermedikleri gibi yedek telefonda vermemişler belli ki, bu sebeple THH sizi haklı bulacaktır. Telefonu alıp kullanabilirsiniz. Kullanıp kullanmamak hakem heyeti kararlarını etkilemiyor. Telefonsuz kaldığınıza değmez.

 28. ben de ilk çıktığı zamanlar lg g4 cihaz aldım. şimdiye kadar telefonun bootloop sornundan dolayı bir defa anakartı değişti ve sonra sarj, ısınma sorunları patlak verdi ve tabi ghost screen. ücret iadesi almak için thh başvurmayı kafaya koymuştum ki yeni bir sorun… telefon sim kartı görüyor fakat şebeke almıyor. ben de direk servise gidip heyete başvuracağım bana bunun için bir rapor verin dedim. onlar da bana cihazda anakart ve ekran arızası vardır. işlem yapılmadan teslim edilmiştir yazılı bir rapor verdiler. sizce raporu işlem yapılsa dahi önlenecek bir çözüm yoktur vs yazan bir rapor almak için ısrar etmeli miyim yoksa bana verdikleri rapor yeterli olur mu? bir de heyete başvurduktan sonra telefonumun şebeke sorununu yaptırmak için tekrar servise vermeli miyim? bu heyet sürecini etkiler mi?

  • Yoksa diye başlayan cümlende öyle bir rapor alma şansının olduğunu düşünmüyorum. Çünkü adamlar yapmaya çalışır yapamazsa değişim yapar. Sen para iadesi istiyorsun. Ben bir çok farklı telefonda memnun olmadığım için iade aldım. Tek seferde sorunum çözülseydi iade almazdım. Heyet uzun sürüyor. Telefonsuz kalmana değmez bence yaptır.

 29. Yazınızı okudum ve konu hakkında bilginiz olduğu için size bir soru sormak istedim. Benim de telefonum olan G4 kısa bir süre önce ”BootLoop” problemi yüzünden servise gitti. Ben de bu olayın tekrar ortaya çıkabileceğinden korkup, para iadesi talep ettim. Buna dair de Vintek’e, Vatan elektronik üzerinden para iadesi talep ettiğimi o yüzden sadece ürünün hasar tespitinin yapılmasını istediğimi belirttim. Vintek bunun yerine anakartı değiştirerek ürünü bana geri yolladı. Bu yüzden servis formunun fotokopisini alıp telefonu Vatan’da bırakarak Tüketici Heyeti’nin yolunu tuttum. Oradaki kişiler bana telefonun bir kere servise gitmesiyle olumlu bir karar çıkmayacağını, ayrıca bir kez heyete giden ürünün bir daha şikayet üzerine kabul edilmeyeceğini söylediler. Sorum da işte bu durumla ilgili. Bana söylenen bu durum doğru mu? Ayrıca belirtmek isterim, telefonu servise göndermem satın aldığım tarihten 1 yıl hatta daha sonrasında gerçekleşti. O sebepten bahsettiğiniz 6 aylık süre dilimi dışında kaldı. Bu konular hakkında biliginiz varsa ve de benimle paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.

  • Dedikleri doğru gözüküyor. Bir kere sorun yaşamışsın ve sorununu çözmüşler. Yasalar alıcıyı koruduğu gibi satıcıları da koruyor. Adamlar ürün arızasını giderdilerse ve ortada sorun yoksa boşa uğraşırsın.

 30. hocam merhaba. ben hızlıal.com dan yaklaşık 1 sene önce sony xperia telefon aldım ve telefonun ekranı arızalandı ben de kvk yetkili servisine götürdüm. ekranını değiştirdiler. 2-3 gün sonra telefon tekrar kapandı ve bir daha da açılmadı. tekrar servise götürdüm ve anakartı değiştirdiler. eve geldim hattı taktım ve şebeke bulamıyordu. bende 3. defa servise götürdüm. yine anakartı değiştirmişler(telefonu daha teslim almadım). 3 kere servise götürdüm ve telefonun ekranını ve 2 kere de anakartını değiştirdiler. ben şimdi telefonu teslim almayıp para iadesi isteyebilir miyim?

  • Hocam telefonu geri verrirken para iadesi talebiyle verin. Eğer yok para veremeyiz derlerse telefonsuz kaldığına değmez. Para iadesi talebiyle servise ver, peşinden dilekçe ile thh ye başvur. Dilekçende teker teker anlat ve telefonu kullanmak istemediğini bu sebeple servise verdiğini söyle. Eğer telefon tamir olur verirlerse al al kullan. Artık kararda bahtına ne çıkarsa.

 31. Merhabalar.Ben de size bir soru sormak istedim izninizle.Telefonumu 21.11.2016 tarihinde ekranda titreme,bataryasının çok az dayanması ve de arka tuşlarının içine kaçmış olması gibi nedenlerle garantiye verdim.(Model Lg g2) 14.12.2016 tarihinde 20 işgünü doldu ve bugün DOA DEĞİŞİM BEKLİYOR gibi bir ibare yazılmış durumuyla ilgili.Ben tüketici hakem heyetine bu şekilde anlatsam ve 20 işgününü geçmesi, yeni bir telefon istememem para iadesi istemem talebiyle gitsem yeterli bir sebep olur mu sizce? İnanın artık bıktım telefonda ilgilenmemelerinden Lg’den öyle soğudum ki direk başka telefon almak istiyorum.Bir bilginiz, fikriniz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler..

  • Garanti belgesi varsa maddeleri incelemenizi tavsiye ediyorum. 15 veya 20 iş gününü doldurduktan sonra tamir edemeyen servis yenisini vermek durumunda olduğunu sanıyorum. Para iadesi talebinizi çok mümkün görmüyorum. Yarın servisi arayıp 20 iş günü dolduğunu ve düşündüklerini ne yapmak istediklerini sorun. Eğer yeni telefon vermeyi düşünmüyorlarsa para iadesi talebinizde bulunun. Kolay gelsin.

 32. Merhaba kliksa fonotel ve g4 boot loop mağduruyum. Telefonumu Fonotel garantıye verdım 20 iş gununu gectı THH ine verdim.2 ay içinde lehime karar verildi iade hakkım olduğuna bu belgeyi kliksa fırmasına şuanda teknosa çatısı altında mail olarak gönderdim 15 gün oldu dönüş yapılmadı aradığımda ise iade işlemi için süresi yok ıncelencek denıldı.
  Bunlar sallayıp duruyorlar.Hukuki bir süreç yokmu iademin süresi için icra ya vermek şartmı ? Bu sürec ıle ılgılı bılgısı olan yanıtlarsa sevıırım.

  • Murat bey bende aynı durumlardan muzdaribim lg g4 telefonumu 14 kasımda verdim fonotele bir bucuk ay olmak uzere ne bir durum guncellemesi ne maillere cevap ne telefona cevap tam bir lakayıtlık söz konusu iş yerime yakın olması sebebiyle haftada bi kac kez ugruyorum o durumlarda da bastan sagma cevaplar .özetle artık sabrım tastı bu hallerine bnde thh ye vermeyi düşünüyorum ama kafamda lg den mi yoksa fonotelden mi şikayetçi olcam netleştiremedim yorumlardan anladıgım lg den şikayetçi olunması dogru olan sanırım.siz nasıl yaptınız acaba

 33. MERHABA,

  LG G4 TELEFONUM 1 AY ÖNCE DURDUK YERE KAPANDI, VİNTEK SERVİSE VERDİM VE ANAKART DEĞİŞTİ. 1 HAFTA ÖNCE HAYALET EKRAN ARIZASI SEBEBİYLE TEKRAR VİNTEK SERVİSE VERDİM VE BU SEFERDE EKRAN DEĞİŞTİ. DÜN TELEFONUMU SERVİSTEN ALDIM, YENİ TAKILAN EKRANDA SARI TON HAKİM ESKİSİ GİBİ EKRAN BEYAZ DEĞİL. BU DURUM ÇOK CANIMI SIKTI. BUGÜN YAPTIĞIM GÖRÜŞMEDE İSE SARI TON’DAN BİR ŞEY OLMAYACAĞINI, HERHANGİ BİR İŞLEM YAPAMAYACAKLARINI SÖYLEDİLER. SİZE SORUM ŞUDUR; BU BİLGİLERLE THH’NE GİTSEM SİZCE PARA İADESİ ALIRMIYIM ?

 34. Mrb telefonumu 1 yılda 5 defa arizalanmasindan dolayi servise gonderdim.s on servise gittiginde tamir süresi 20 is gununu geçtiğinden dolayi artik daha fazla dayanamayarak thh basvurdum 1 senelik bekleyis sonunda heyet beni hakli bukdu ve para iadesi yonunde karar verdi.sormak istedigim telefonu satin aldigim il ile sevise gonderdigim il başka iller oldugundan dolayi paranin iadesini satin aldigim yerden mi yapmaliyim ayrica satin aldigim yere telefonun teslimini ben mi yapacagim yoksa servise verdigim bayi mi cunku suan telefon hala servise verdigim bayide.ayrica satin aldigim bayi para odemesi yapmayi reddiyor karar olmasina ragmen bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

 35. Merhaba bende de Lg G4 var ve hayalet ekran hatası yapıyor ayrıca bataryası dolmuyordu. Ekranın ortasından siyah bir çizgi iniyor dokunmatik ara sıra çalışmıyordu garantiye gönderdim bana hayalet ekran hatası garanti kapsamında değil dediler tamam dedim. Aradan 1 hafta geçti ben garantiyi aradım ve telefonumun ne zaman yapılacağını öğrenmek için ve hayalet ekran hatasını sordum teknik servisdeki adam bana kullandığı ekrandan kaynaklanıyor dedi bende o zaman neden bu ekranı kullanıyor bu hatayı yapacağını bilmiyormuydu LG dedim haklısınız dedi. Bende ertesi gün telefonumu aldım ve hayalet ekran hatasını yapmaya devam ediyor. Tüketici hakları mahkemesine gitmeyi düşünüyorum para iadesini isteyeceğim kazanırsam parayı vodofone dan mi alacağım yoksa LG satış merkezinden mi? bu arada telefonu vodofone dan tarifeye ek aldım paranın tamamını almamda sıkıntı olur mu ? (yani parayı LG den mi vodofone dan mi alacağım.)

 36. Sen yine iyisin thh konusunda ben 01.08.2016 verdim dilekçemi daha dün beni aradilar dava görülecek diye sonucu 2 ay sonra alirsiniz denildi anlicaginiz bu 2 ayda uzar 4 aya çıkar
  8 ay gibi bir surecte sonuclanmis olacak gibi
  3 kere telefon değişti 15 gun araliklarla
  2 kere anakart
  Sonra ekranda galiba komple değişti
  Şimdi yine arizali ama kullaniyorum sonuc olumlu gelirse zaten veririm alirim parami gelmessede en iyi cöpe atmak yoksa sinirden kendi kendimi yiyecem lg g4 pismanliktir.

 37. Merhabalar.Ben tüketici hakem heyetine basvurdum ayın 15inde 2 ay olacak.Değişen yani yeni gelen telefonu kullanabileceğimizi bunun şikayete kötü bir durum teşkil etmeyecegini yazmistiniz fakat ne diyip alicaz acaba yardimci olabilir misiniz rica etsem

  • Hakem heyetine başvurduğunuz noktadan sonra, lg size yeni telefon verirse alıp almamak, alıp kutusunu açmadan tutmak veya alıp kullanmak sizin elinizde. Hakem heyeti elindeki belgelerle karar verir. Karar iade şeklinde olduğu zaman o sizde kapalı kutu veya kullanımızda olan telefonu götürüp paranızı almanız gerekiyor.

 38. O zaman gidip alıp kullanmamda sıkıntı yok değil mi? Bana tüketici hakem heyetinden şikayetimi geri çekmemle ilgili bir şey isterler mi bununla ilgili bir fikriniz var mi ya da isterlerse ne yapmalıyım?

 39. Dostum aynı sorun bende de var ama ben ne değişim ne tamir istemiyorum çünkü hepsi hatalı.Direk para iadesi için ne yapmam laz~m ve ne kadar surer…telefonsuz kalmak sıkıntı malum…

 40. Merhabalar 2016 Agustos ayinda cevahir teknosadan lg g4 satin aldim fakat telefonumda sarj sorunu ortaya cikti.2 saat icinde telefon %100 sarji bitirmeye basladi.Ekim ayinin başında servise verdim batarya ve anakart degisimi yaparak telefonumu teslim aldim 20 gun icinde. Daha sonra hayalet ekran sorununun bende de oldugunu fark ettim ciddi derecede sorun yaratiyordu ayrica orjinal sarji ile sarj ettigim halde sarjdayken sarji düşmeye baslamisti. Lg senguller servise getirdim telefonumu subat ayinin ilk haftası. Hayalet ekranin lg tarafından sorun olarak kabul edilmedigini ve ekran degisimi yapilmadigini soylediler. Batarya testi yaptılar bataryamda sorun yok sarj aletiniz sorunli garanti kapsaminda dediler fakat yeni sarj aletini bana verebilmeleri icin (telefonumun kamerasinda ufak bi çizik var kamerami kesinlikle etkilemiyor) bu sorunun giderilmesi gerektigini kamera degisimi icin benden ucret alicaklarini sonra sarj aletini vericeklerini söylediler bende hic islem yaptirmadan oradan ayrildim. Simdi tuketici hakem heyetine başvurmak istiyorum olumlu sonuc alma ihtimalim yuksek mi? Nasil başvurabilirim?

 41. THH ye basvurduysaniz ve bu sırada gelen telefonunuzun teslim alırsanız hata yaparsınız. Zira teslim aldiginiz an anlaşma sağlanmış olur. THH de açılan dava da düşer. Alo Tüketici Hattını aramanızı öneririm.

 42. Merhaba 05.10.2015 fatura tarihli ve daha önce Bootlop sorunuyla anakartı değiştirilen G4 telefonu bu sefer Ghost Screen arızasıyla Perpa servise gönderdim. Ghost Screen in LG tarafından arıza olarak kabul edilmediğini ancak telefonu inceleyeceklerini söylediler. Muhtemelen tamir veya değişim yapmadan geri gönderecekler. THH ne para iadesi için başvurabilir miyim bu durumda?

 43. Selamlar Olcay bey. LG G3 telefonumun garantisi bitti. Ekran kararması sorunu yaşıyorum henüz servise götürmedim. Telefonu Vodafone bayisinden almıştım. Öncelikle telefonu herhangi bir servise götürmeden THH’na para iadesi için dilekçe yazsam olur mu? Ve telefon arızasının yazılı olduğu raporu illa LG teknik servisinden mi almam gerekiyor. Şimdiden teşekkür ettim. Vee ek olarak söylemeyi unuttum. Telefonda benden kaynaklı bir hasar yok birden ekranı karardı. Ekranı gelmiyor yani telefon çalışıyor…

 44. Merhaba, benim sorumada cevap verirseniz çok mutlu olurum. Benim g4 telefonumda kamera bağlantısı sorunu daha sonra arada sırada telefon şarj olmuyor ve şarja taktığım zaman ekran hızlı bir şekilde gidip geliyor. Dahası bootlop sorunuylada karşı karşıyayım. Telefonu 7 aydır kullanıyorum ve hiç servise gitmedi açıkçası bu telefondan rahatsızım paramın geri iade edilmesini istiyorum. Bu sıralar servise göndermeyi düşünüyorum ne yapmalıyım.

 45. Iyi gunler yaklaşık bir yildir g4 sahibiyim gaziantep teknosadan aldim. Aralik ayinda ghost screen ve anakart yanmasından dolayi servise gonderdim anakart degisimi yapildi simdi tekrar ghost screen hatasi var para iadesi istiyorum direkt thh ne mi basvurayim yoksa servise gonderip ayni zamanda thhye başvuru yapayim yardimci olursaniz cok sevinirim

 46. Öncelikle talebiniz servise bildirin. Ekran değişimi yapabilirler. Veya para iadesi talebiniz söyleyin. Thh zaman alıcı ve sonucu belli olmayan bir yöntem. Servis İle daha hızlı sonuç alırsınız. Sonuç tatmin etmezse o zaman Thh.

 47. Olcay bey merhaba, sizin süreçlerinizi okuyunca bi heveslendim. Bende 1 sene önce lg g4 telefon almıstım ve kronik anakart probleminden dolayı servise götürdüm(ithalatcı garantili). serviste kullanıcı hatası olduğunu söylediler ve bir kereye mahsus yapacaklarını ama bunun gecici olduğunu, android 6 güncellemesi yaparsam tekrar kapanacağını söylediler artı garantiyide sonlandırdılar. telefon şu an çalışıyor tabi android 5 te kaldığı için çok yavaş.. hakem heyetine başvursam sonuç alırmıyım sizce?

 48. olcay bey iyi günler. lg g4 marka cihazım 6 aydır lg şengüller teknik serviste . thh den iade kararı çıktı. yanlız şikayet ederken bana lg nin onları muhatap almayıp cevap vermediğini belirttikleri icin şengüller servisi şikayet etti. bu durumda lg ücret iademi yaparmı ?

 49. Benim sorunum lg 3 telefonum u aldiktan sonra kapanma sorunu ,sarj problemi,kasa çatlaması nedeniyle kasa değişimi yapildi,pil şişmesi nedeniyle pil değişimi yapildi ekranda pil şiştiği için ekrani yukari kaldirdigindan ekranda değişti ve bu süreç icerinde telefonun garantiside bitti.Yani anlayacağınız telefonun sadece arka kapagi degismedi.ithalatçı garantili delta serviste işlemleri yapildi .En son kronik sorun olan ekran kararmasi nedeniyle telefonu kullanamiyorum.Garantisi bittiği halde thh başvursam ücret iadesi alabilirmiyim.Lg firmasini mi? Yoksa ithalatçı firmasini mi sikayet etmeliyim.

 50. Merhabalar Olcay bey.Ben 22.07.2015 tarihinde LG G4 satın almıştım.Telefonu 6-7 ay sorunsuz bir şekilde kullandım.Fakat bu süreçten sonra bir güncelleme hatası yüzünden servise göndermiştim.Yapıldı fakat,bu olaydan 2 ay sonra anakart yanması meydana geldi.Bu sorundan sonra telefonun şarjdayken şarjı düşmeye başladı.Tekrar yapıldı fakat bu sorun kısa bir süre sonra tekrar etmeye başladı.Servisin bana dediği bir üst yazılıma güncellemeyin dedi.2 hafta sonra telefona güncelleme geldi.Yazılımı güncellenirken telefon bir anda dondu ve ekranda yazılım güncelleniyor yazısı kaldı.Bu sefer eğer telefonu servise verirsem 6. kez servise vereceğim.Telefonun faturası,garanti belgesi ve servis kağıtlarından sadece 3 tanesi elimde.Size göre telefonu servise vermeden THH’ye başvursam bir sonuç elde edebilir miyim?

  • Garanti şartlarında şuan hatırlamıyor ama 3 kere farklı sebepten servise verirseniz ücret iadesi veya yeni telefon tahsis edilmesi ile ilgili bir madde olması lazım. Bir çok farklı sebepten servise verdiğiniz için lg müşteri hizmetlerini arayıp, garanti şartlarındaki bu maddeyi işletmeye çalışın. Daha hızlı sonuç alırsınız.

 51. Telefonu garantinin son günü teslim ettim baya bi sorunu vardı garanti bitmeden duzeltsinler istedim. Şarj erken bitiyordu şarj ve kulaklık girişleri çalışıyordu birkaç sorunu daha vardı. Şuan anakart değiştirilecek diyor parça bekleniyor telefon turkcel t50 nisanın 19u teslim ettim tahminim telefonun yapımı 1 ayı geçer. Hangi tarihte gitmeliyim tüketici heyetine. Yapılsa bile düzen tutmayan bi telefon aldığımda yeniden bozuk bi yer ortaya çıkarsa geri veremem o yüzden teslim almadan telefonu orada kontrol etme durumu var mı. 20 isgunu dolduğunda yani 21. Gün thhye başvurmam ücret yada yeni cihaz taleplerinde hangi haklara sahibim. Anakart degisimi önemli birşey belki telefon düzen tutmaz çabucak bozulur diye korkuyorum bu yüzden thhye basvurmayi düşünüyorum. Bide kvk yada genpa farkettim cihazı verdiğimden kötü durumda aldım hep. En son arka kapağı sanki bıçakla açılmış gibi açılacak kısımda kırık vardı. Yardımlarınızı bekliyorum

 52. Merhaba olcay Bey
  Öncelikle böyle faydalı bir paylaşım yaptınız için çok teşekkür ederim.
  Size yük olmaz ise bir kaç sorum var.
  Bizde ne yazıkki 08.12.2015 de türkcellden 24 ay kontrantli 505 seri nolu bir lg g4 aldık.telofon gerçektek kusursuz dört dörtlük çalışıyordu,taki 20.04.2017 ye kadar, telofonda lg logosu kala kaldı,bizdede anakart yanma olayı gerçekleşti galiba,telofonu ortalama 16-17 ay kullandık,gidip kendi ellerimle 21.04.2017 de İzmir yetkili ayes servisine verdim,ama telofon için umudum kalmadı, kaç ayda gelcek, gelse bile yeni takılan anakartında öyle yada böyle yanıp telofonun elimde kalacağı aşikar,size sorum şu ben 20 iş günü dolduktan sonra tüketici hakem heyetine pars iadesi için başvurabilirmiyim,para iadesi olmaz ise yerine yeni seri bir lg g4 sıfır kutu isteyebilirmiyim,yani bu telofondan umudum kalmadı,20 iş gününü geçtiği gibi hakem heyetine başvurmak istiyorum,birde başvurumda muattabım türkcell mi olacak, LG mi olacak,servismi olacak,açıklayıcı bir bilgi verirseniz çok sevinirim,iyi günler dilerim

  • Size teslim edilmesi gereken iş günü sayısının güncel bilgisine sahip değilim. Bu bilgiye edinebilirseniz ona göre Thh ye başvuru yapmanızda fayda var. Karar çok geç çıktığı zaman dedenizden miras kalmış gibi bir para kazanabilirsiniz

 53. Oto günler bende kazandım davayı kararı telefonla gönderdim servise 1 ay oldu hala yatmadı para aradığımda paranı bayi ödeyecek diyo dava bize deil bayi ye açılmış diyo bayide onlara atıp 1 aydır yatmadı neyapalirim fikri olan varmi

 54. Merhaba benimde lg g4 telefonum var. Ilk sorunumu 1. Yili dolmadan yasadim ekran karti ile ilgili ve bu esnada ekranda catlak var diye garantiye girmiyor diyerek ekran degisimi icinde 490 tl para aldilar. Aylardir devam eden ekrana cift tiklama özelliğini kullanamiyorum. Simdiyse telefon acayip isiniyor. Ve telefonun sol at kosesinde ekran caminin altinda gorunen bir cizgi var. Ve telefonun sol tarafi tamamen iptal calismiyor birde telefon kendi kendine uygulamalari aciyor mesajlar atip aramalar yapiyor. Kapanip aciliyor. Servise gittim bugun faturasini bulamadim zaten garantisi bitmedi dedim ama üretimle alakali bi tarihi dolmus ve faturasi gerekiyor. Aldigim bayiiden faturayi talep ettim. Onlarda 10 gun icerisinde yönlendirme yapabileceklerini belirttiler. Telefonumun garantisi 10 temmuzda bitiyor. Ama bende bitiyorum güvenerek aldigim telefonda bir suru sikinti cikiyor. Bu kadar sacmaligin icinde birde servistekilerin ukalaligini cekmek icin mi o kadar para verdik anlamiyorum. Adam akilli islem yapilmamasi ve g4 un bos bi telefon cikmasi da cabasi simdi ben napicam ya ???

  • Telefon kendi bağımsızlığını ilan etmiş gibi gözüküyor 🙂 garanti süresinin bitiyor olması kötü olmuş. Umarım faturayı bulursunuz. G4 de çok fazla kronik sorun olduğu için birini yapıyorsun ikisi, üçü baş gösteriyor. 1 yıldır iPhone 6s plus kullanıyorum. 1 konuda şikayetim yok.

 55. Merhaba, benim cihazım Lg v10 ve dün bootloop oldu daha ilk bootloop lakin aldığıma pişman oldum bütün verilerim resimlerim vs yedeklemediğim için gitmiş oldu tamir vs istemeden para iadesi talep edebilir miyim (Lg Türkiye garantili cihaz)

 56. Bende aynı serüvenleri yaşadım ve parami icra tarafından aldim. Ama benim telefonumu almak için her hangi bir mail arama vs gelmedi. Benim telefonu ne yapmam gerekir bir fikriniz var mı?

 57. Merhaba Olcay bey;
  Mayıs 2015 te Kliksa Fonotel garantili LG G3 telefon aldım.
  -Fotoğraf çekerken ekranın ters dönmesi
  -Cihazın aşırı ısınması
  -Bazen ekranın yeşil mor olması … vs bircok sorundan telefonumu Fonotele gönderdim. (servise gönderme tarihi: Eylül 2016)
  Neyse 1 hafta oldu fonotel cıhaz takibinden hiçbir işlem yapılmadığını görüp mail attım.
  Sonraki gün sadece güncelleme yapıp gönderdiler.
  Tekrar mail attım “o kadar sorun varken sadece güncelleme yapılmış nedenini öğrenebilir miyim?” diye.
  “Tekrar servise gönderin bakalım.” diye cevap geldi.
  Fonotelin internetten okuduğum olumsuz yorumları, okulumun başlaması vs. telefon ihtiyacımdan tekrar gönderemedim.
  Sorunlar çoğaldı garantiyi yolu göründü derken ortada ne kliksa ne fonotel kalmıştı. Şimdi telefonum kapandı hiç açılmıyor ve garantisi 2 ay önce bitti. Bu durumda THH e geriye dönük şikayetimden dolayı başvuru yapabilir miyim? Sonuç ne olur?
  (Telefona dair fatura, fonotele gönderme belgelerim, mail yazışmalarımız elimde mevcut)

  Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim..

 58. Merhaba Olcay bey 16 ay önce ikinci el telefoncudan arıza sebebiyle değişimden sıfırı gelmiş LG Türkiye garantili g4 aldım , malum arıza sebebiyle para iadesi için bugün Thh ne gittim.Oradaki görevli fatura ilk sahibi adına olduğu için satış sözleşmesi gibi bir şey ya da telefoncudan alınmış bir satış belgesinin başvuruda iyi olacağını tavsiye etti.Telefonu aldığım dükkan kapanmış, fatura sahibinin tel numarası yok, ikisine de ulaşamıyorum. Tüketici hakem heyeti sıkça sorulanlar kitapçığında başvuru fatura sahibi olmayabilir, kullanan veya yararlanan olabilir diyor. Fakat okuduğum para iadesi haberlerinde ödemeler hep fatura sahibi adına olmuş.Satıcılar para iadesinde fatura sahibini istiyorlarmış ya da banka talimatı(fatura sahibinin para iadesini bu şahsa yapın dediği imzalı kağıt)ben hiç bir şekilde fatura sahibine ulaşamam. Ayrıca Thh sss da “Bununla birlikte, satıcı, sağlayıcı veya icra daireleri ile tüketiciler arasında sorun yaşanmasının önüne geçilmesi amacıyla, “kullanan veya yararlanan” sıfatıyla yapılan
  başvurular hakkında verilecek tüketici hakem heyeti kararlarında, “fatura başkası
  adına düzenlenmiş olmakla birlikte başvuru sahibinin kullanan veya yararlanan
  sıfatıyla tüketici hakem heyetine başvuruda bulunduğunun” belirtilmesi gerektiği
  değerlendirilmektedir.” Bir bilginiz,fikriniz,öneriniz, tavsiyeniz olur mu acaba? tşk

  • Valla benden çok siz bu konuda araştırma yapmışsınız 🙂 Her zaman için ilk sahibine veya telefoncuya ulaşmak çok daha garanti bir yol olurdu, fakat sss de görüldüğü üzere yararlanan olduğu için ve malın cinsi ve faturası varsa kimin aldığı veya kullandığı bence önemli değil.

 59. Merhaba Olcay Bey 20 ay önce almış olduğum LG V10 telefonumu ilk olarak 12. ayda kapanıp bir daha açılmadığı için garantiye gönderdim. Anakart değişimi gerçekleştirildi yeni bir IMEI verilerek tarafıma geri gönderildi telefon geldiğinde ekranda ışık sızması problemi vardı aynı gün servise geri gönderdim ardından ekran değişimi yapılarak tarafıma yine gönderildi. Bu arızaların üzerinden 6 ay geçti ve şuan baş belası bir durumla karşı karşıyayım. Telefonda hiçbir problem yok gibi gözüküyor. Fakat yoğun kullanıldığı zaman (işlemci ısındığı zaman diye tahmin ediyorum.) telefonun dokunmatiği devre dışı kalıyor kendisi rastgele uygulama açıyor, arama yapıyor, flaş açıp kapatıyor vs.vs. telefonu kapatıp birkaç saat sonra açtığımda ise problem ortadan kalkıyor. Servise 6. ayın başından beri 3 defa gönderdim aktif test edildi arıza tespit edilemedi denilerek geri gönderiliyor. Bu durumu ispat etmek için video kaydettim, uzun uzun yazılar yazdım ama nafile. Servise göndermekten vazgeçtim ama bu durumu ben kime nasıl ispatlayabilirim thh başvursam sonuç alabilir miyim? Herhangi bir öneriniz var mı?

  • Gerçekten baş belası bir sorun ve tespit edilme problemi yaşayabilirsiniz. thh ye verseniz bile bilir kişiye telefonu gönderebilirler ve o kişi de herhangi bir sorun yok diye geri verebilir. Çünkü bir kere benim de nokia lumia telefonda başıma gelmişti, ara sıra kapanma durumu oluyordu. Hakem heyeti bilir kişiye yönlendirdi o da bir iki baktı sorun yok diye geri verdi. O yüzden çok ümitkar olmayın. Şansınızı deneyin.

 60. Merhaba Olcay Bey Ben Şubat 2016 da Bimeksten LG G4 H815TR aldım. Cihaz ilk olarak şarj soketinden ve ısınmadan ötürü servise gönderdim. Servis şarj soketini değiştirip yazılım güncelleyip gönderdiler. Cihazı kullanmaya devam ettim. 01.05.2017 tarihinde Malüm sorun olan Bootloop sorunuyla karşılaştım ve şarjı çok hızlı bitmeye başlamıştı. Servise gönderdim anakart ve batarya değişimi yapıldı. Ürün tekrar elime ulaştığında ise bu seferde ghostscreen belasıyla karşılaştım ve yine servise gönderdim ekranı değiştirip gönderdiler. Fakat bu seferde kamerasında siyah bir leke mevcut fotoğraf çekimlerinde siyah leke olarak çıkıyor 29.07.2017 de yine servise gönderdim. Eğer kamerasıda değişirse cihazın %90’na yakın parçası değişmiş olacak servisten değişim talep ettim fakat belli başlı prosedürlerin olduğunu bir parçanın en az 3 defa değişmesi gerektiğini ozaman değişim yapabileceklerini söylediler. THH’ne başvurmak için 4 adet servis formum oldu nasıl bir yol izlemeliyim sizce ? Birde cihazı bimeksten almıştım malum şuanda durumu biraz sallantıda paramı almam da sıkıntı yaşar mıyım ?

  • Değişmeyen sadece vidaları kalmış galiba 🙂 bildiğim kadarı ile 3 farklı sebepten dolayı iade veya değişim hakkınız oluyor. Bimeks de ki durum sizlik değil, iade kazanırsınız her türlü vermek zorundalar.

 61. Merhaba olcay bey bende aynı sorundan şikayetciğim lg4 aldım 10.2015 te cok memnundum ama 12.2016 ayında telefonum 6 sürümü kaldiramadiği icin cöktü servise verdim yaptilar anakartı degişti ayni sorun devam etmeye başladi şarjn dayanmamasi bi saat bile ısınmalar kasmalar yine servise verdim 30.2017 de anakartı degişmiş yine bataryasi ve 1 ay bile gecmeden aynı sorunlar oldu ve simdi garantisinin bitmesine 3 ay var bende tuketici haklarina verecem sizce iade olur mu

 62. Merhaba,

  15.11.2015 te LG G4 ü teknosa’dan 1800TL ye aldım. (LG Türkiye Garantili) 21.06.2016 da cihaz kapandi ve açış ekranı geliyor ama bir türlü açılmadan tekrar tekrar bu döngüde kaldı. 22.06.2016 da cihazı teknosa’ya götürdüğümde yetkili bir çalışan kendilerine verdiğimde işlemlerin yavaş işleyişi nedeniyle bir ay sürebileceğinden direk şehrimdeki servise elden vermemi böylece işlemlerin çok daha kısa süreceğini söyledi. Kendileride o servise gönderiyorlar ama işlem süresi uzun sürdüğünü ilettiği için aynı gün yetkili servise elden teslim ettim. 01.07.2016 da cihaz işleme alınmış ve bundan tam emin değilim okuyamıyorum orayı ama 21.07.2016 da da anakart değişimi yapıldı şeklinde geri aldım. Ama bir ay sonra bu ghost ekranı farkettim ama pek önemsemedim ve araştırmadım. Sonra daha rahatsız edici bir hal aldığında bunun bazı üretim serilerinde kronik sorun olduğunu okudum. işlerin yoğunluğu filan derken 10.11.2016 da tekrar servise gidip cihazı teslim ettim. 19.11.2016 da ekran değişimi yapıldı yazısı ile cihazı teslim aldım. Ve gercekten sorun ortadan kalkmıştı ve yoktu. Ta ki iki ay öncesine kadar. Tekrar bu ghost ekran başıma bela oldu. Ve bariz her an cihazı kullanırken rahatsız edici bir şekilde. Yaz tatili filan derken cihazı 08.08.2017 de servise hem %15 lerde cihazın birden kapandığını şarja taktığımda ise %0 dan dolum gösterdini sorunun pil olabileceğini artı ghost ekranın koyu bir ekran veya facebook gibi koyu ton barda oluştuğunun birebir alan bayana gösterdim ve ayrıca cihaz tamamen kapalıyken şarja sokarsam bunu çok net görüldünü de not aldırarak teslim ettim. Ama bayan almadan bana be sefer şunu belirtti, bir ay önce LG den bir yazı gelmiş ve bu yazıya göre bu cihaz ısındığında ortaya çıkan ekran özelliğimiş ve servisin testinde bu şekildeyse ekranın değişimi olmadığını ama testlerin sonucunda her zaman bunun varlığı söz konusuysa o zaman değişim olduğunu belirtti. 10.08.2017 de işleme alıp 12.08.2017 gelen mesajla servise gittiğimde ise sadece pil değişimi yapılıp ekranın böyle bir sorununun bağlanan test cihazıyla tespit edilmediğini söyleyerek teslim aldım. Bahane için mi bilmiyorum şarj aletiniz orjnal mi, kartınız kesme mi yoksa orjinal kart mı ve ışığını %80 – %100 ler gibi yüksek ayarda mı kullandığıma getiren sorularına cevaplarım kartımın orjinal boyut olup kesme olmadığı, şarj orjinal ve iyi olduğunu ve gece Ve çoğunlukla dış isik çok yüksek olmadıkça pil dayansın diye %50 lerde ama disarda %100e aldığimi soylediğimde yinede sarj aletiniz ide test edelim getirin onda sorunda olabilir diğe sözleriyle aldım. Ama kendisine bu sorun nedeniyle sizin yapacaginiz bir sey yok ve siz bunu bu sebeple degistirmeyeceksiniz tuketici mahkemesi heyetine mi gideyim dedigimde siz oyle yapin dedi. Eve gelip sarja bagladigim cihaz %27 doluluktaydi ve %58 oldugunda tamamen kapaliyken bile bu ghost ekran bariz gorunuyordu. Bunu baska bir telefonla videoya alip ayni saatler icinde tekrar gittim ama kabul etmediler. Sizce garanti bitimine 2 ay kalancihazim icin acil nasil bir yol izlemeliyim?

  Cevabiniz icin Simdiden tesekkur ederim,

  • Benim yazı kadar yorum olmuş 🙂 ghost screen olayı panelin maalesef bir özelliği. Yani yeni cihaz bile almış olsanız bu lanet olası durumlar karşılaşma olasılığınız yüksek. Ekran değişiyor 3 ay 5 ay sonra ısınmalara bağlı olarak bu olay patlak veriyor. O yüzden Işığın yüzde oranını ve şarj aletinin orijinal olup olmadığını sormuşlar. Çünkü bu etkenler telefonunun normalde çabuk ısınmasını sağlıyor. Ghost screen ile hakem heyetinden nasıl bir sonuç alırsınız bilmiyorum.

 63. Mrb Olcay ben teşhir ürünü olarak lg G5 aldım ve cok uygun fiyata aldım 1500 tl Ye aldım telefondan ama adam KDV ye girmemek için fatura ya 1000 tl yazdı neyse telefonda asiri ısınması ve hayalet ekran sıkıntısı ile servise verdim 20.07.2017 2 3 gün sonra mesaj geldi değişim olacaktır diye ve beklemeye karar verdim ve hala ses soluk çıkmadı servisten ve en son aradım lg musteri hizmetlerini stokta G5 kalmamış para iadesi yapılacaktır dedi bende bunu duyunca çok şaşırdım bir anda 500 lira zarar ediyorum çünkü faturada 1000 tl yazıyor çünkü itiraz ettim tekrar aradım mail attılar cihaz istedime dair red mesajı geldi bugün tekrar mail attırdım cihaz talep ediyorum para iadesi istemiyorum diye ellerinde G5 ile g6 yokmuş öyle diyorlar para iadesi ni alırsam zarar etmiş olurum ne yapmam gerekiyor bilgi lazım anlamanız bna

  • İlk başta önemsemediğiniz fatura tutarı sonrasında canınızı sıkmış anlaşılan. g6 almak isteseniz bile arada çok fark çıkacaktır. g5 de üretimi olmadığı için vermemeleri normal. Geriye para iadesi hakkı kalıyor. thh ye verseniz bile alacağınız tutar aynı olacaktır. Bir çıkış yolu göremiyorum üzgünüm.

 64. Merhaba Olcay bey bende g3 telefonum için baş vurumu yaptım ve kazandım ptt ile evrakların gelmesini ve bundan sonra 15 gün beklemem gerektiği gibi bişey söylediler
  1.sorum bu 15 gun itiraz için bekleme suresi mi
  2. Cihazi teslim ederken kulaklık şarj tum orijinal ürünleri ile iade edilemesi mi gerekiyor ?

  • Selamlar, kazandığınızı herhalde websitesi üzerinden öğrendiniz. Ben eve gelen posta ile öğrenmiştim. O yüzden 15 günlük süreyi anlamadım. Bana geldikten 2 3 gün sonra başvuruda bulunmuştum. Cihazı verirken evet kutu, kulaklık, şarj aleti beraberinde ne geliyorsa vermek zorundasınız.

 65. Öncelikle merhaba diyorum ve benim Lg G4 (Lg Türkiye Garantili) telefon ile yaşadığım sorunu sizinle paylaşmak istiyorum. Ghost screen hatası ve telefonun aşırı ısınması nedeniyle aldığım telefon bayiisine (Niğde)verdim ve garantiye yollamak istediğimi belirttim sağolsunlar ilgilendiler ve garantiye ŞENGÜLLER Yetkili Servise yolladılar. Şengüllere telefonum 3–4 gün içerisinde ulaştı. Arkadaşlar Board Değişimi yapıp yeni imei numarasını kaydettirip yolladılar. Telefonu dün telefon bayiisinden gidip teslim aldım. Telefonu akşam incelediğim zaman fark ettim ki tamirden gelen telefonumun GHOST SCREEN hatası halen devam etmekte. Lg müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım tekrar yollayın baksınlar dediler bayramdan sonraya kaldı Şengüller müşteri hizmetlerini aradım ve telefondaki bayana derdimi anlattım ve bayan LG G4 te GHOST SCREEN’in standart bir hata olduğu ve LG BUNUNLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI VE herhangi bir şekilde yardımcı olamayacaklarını (standart bir olay olduğunu iddia etti) Tüketici hakem heyetinde hakkımı aramak zorunda bırakmayın beni dedim ve yine siz telefonu yollayın bakalım dedi. Bayramdan sonra yine yollayacağım telefonumu nasıl bir yol izlemeliyim ? Teşekkürler.

  • Selamlar, evet dedikleri gibi bu ghost screen olayı maalesef standart hatalarıymış. Ben de öyle duydum ve biliyorum. G4 ekranları OLED olduğundan fazla ısınınca bu durum ortaya çıkıyor. LG sonraki G4 üretimlerinde bir takım panel değişikliğine gitmiş olsa da bu sorundan kurtulamadı. Yeni G4 cihaz alsanız veya ekranı değişimi yapsanız bile tekrar aynı sorunu yaşamanız kuvvetle muhtemel.

   • Tekrar Merhaba Olcay bey Ghost Screen nedeniyle 3 kere gitti telefonum garantiye ve en sonunda da Tüketici Hakem Heyetine başvurdum. Kararın çıkması yaklaşık 3 aya yakın sürdü ve ÜCRET İADESİ TALEBİMİ THH KABUL ETTİ. Firmaya ve bana bununla ilgili tebligat yolladılar benim elime ulaştı. Sormak istediğim soru şu TELEFONU ALDIĞIM BAYİİ Mİ SORUMLUDUR ÜRÜNDEN YOKSA LG TÜRKİYE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ mü sorumludur kafam karıştı. THH herhangi bir uyarıda bulunmadı bende sormadım ama LG Türkiye yi dilekçede muhattap olarak şikayet ettim. Böyle bir durumda ALDIĞIMIZ BAYİİ mi sorumludur YETKİLİ TÜRKİYE firması mı sorumludur ?

 66. merhabalar aveadan aldıgım sony xa1 ilkkez garantıye gonderdım dırek servısten aradıar iade için iban istedıler yolladım ıbanı ve serı no nu para iadesi beklıyorum.

  size benım sorum ben faturaya ek olarak bunu aldım bana yapılıcak para ıadesı fatura ne kadar kesıldıyse okadarmı yoksa telefonun pıyasa degerı kadarmı yatırılıcak bana 400 lıra gıbı bı ustune para konumuştu

  • Faturada ek olarak yansıtılan tutarın toplamı kadar olur. Ben iade aldığımda 6.ay bitmişti. Heniz 100×6 toplam 600tl ödemiştim ki yaklaşık 2500tl gibi bir iade oldu. Hala faturama ek olarak ödemeye devam ediyorum. Bu ay bitiyor 🙂

 67. olcay bey meraba yazinizi ve yorumlari okudum bende bisey sormak istedim:) ben lg g4 servise verdim suan serviste garanti kapsaminda. ben yapilsin gelsin diye bekliyordum ucret iadesi yapilmiyor diye biliyordum fakat arastirirkengordumku ucret iadeside alabiliyomusuz. size iki sorum olacak.
  1) 20 is gununu dolarsa firmaya basvuru yapip direk ucret iadesi alabilirmiyim yoksa yine hakem heyeti araciligiyla mi bunu yapmam gerekir
  2) 20 is gunu icerisinde cihaz yapilirsa daha oncede anakart degismisti simdide anakart ekran ve batarya degisecek yaziyor sistemde benzer sorun tekrar ettigi icin yine ucret iadesi alabilirmiyim yada iaede etmezlerse urun degisimi talep edebilirmiyim

 68. Merhaba lg lg4 evobt anakartta darbeye bağlı lehim hatası diyerek garanti dışında bırakarak anakart değişim ücreti talep etti benden. Kronik anakart hatasını belirterek cihazım geldiğinde thh ye gitmeyi düşünüyorum.ekranı tertemiz ama telefon eskimiş köşelerinde hafif düşürülme izleri var thh ye gitsem nasıl olur sizce yoksa 420 tl değişim ücretini vermelimiyim ?

  • Can bey selamlar

   Yazı bana ait, görseller sizin olabilir. Sorunumu anlatabilmem için görsel kullanmam gerekliydi aynı anda iki tane G4 üm olmadığı için mecburen google görsellerden faydalandım. İsterseniz kaldırabilirim benim için sorun değil, burada önemli olan sorun yaşayan insanlara yardımcı olmaktı 🙂 Anlayışınız için teşekkürler.

 69. merhaba şuan bende aynı dertten dolayı buradaki yazıları okuyordum.yarın lg nin yetkili servisine gideceğim orada iade isteyeceğim verecekler mi bilmiyorum ama lg gerçekten çok sorunlu. birde gittim v20 aldım öve öve bitiremedikleri için.çok pişmanım

 70. merhaba, lg g4 um 5 defa garantiye gitti sonunda değişim için onaylandı yeni g4 verecekler ama ben yine aynı sorunları yasıcagımı düşünüp almayı düşünmüyor zaten garantisi de 11.ayda dolacak para iadesi istediğimi belirttiğimde yüzde 20 kesinti yapacaklarını söylediler nette araştırdım böyle bir hakları yok sanırım bu thh ye taşısam mı yoksa yüzde 20 ye razı olup paramı alsam mı bilemedim.

 71. Merhaba olcay bey. Bilgilendirici bir paylasim ve sorum olacak..
  Lg 4 telefon aldim mediamarktan. 2163 tl.
  Telefon ilk 6 ay icinde 2 kere servise gidip yeni bir lg 4 telefon verdiler. Sorun ise telefon hic acilmiyordu yani anakart yanmisti.
  2. Sifir telefondada ileri donemdede ghost Screen sorunu olustu ve bende garanti suresi icinde servise verdim. Servis telefonda cizik oldugu icin oncelikle ust ekrani 500 kusur liraya degistirip sonraki surecte sorununizi garanti suresi icinde yapacakalrini soylediler. Bende kabul etmeyip direkt THH nin kapisini hizla caldim.
  SURECI ANLATTIM ve dun sonuc aciklandi.
  Sonuc: 2163 tl yo ghost screen sorununu Antalya Lg Servis garanti suresi icind yapmadigi icin tukeciye iade edilmesine karar verilmistir. Suan tebligatlarin dagitilmasini bekleyip itiraz hakki olan 15 gunu bekleyip hesabima paranin yatmasini beklmekteyim. Sizce lg antalya tuketici mahkemesinde itira edermi yoksa karara saygi duyup iadeyi sorunsuz gerceklestirir mi ? Ayrica lg antalya servisi sikayet etmistik parayi Lg sirketi odeyecek dimi ?

 72. lg g4 telefonumu SIST ARA YUZU DURDURULDU UYARISI VERIYOR SARJI CABUK BITIYOR GEC DOLUYOR SARJ SOKET YERINDE SORUN VAR sorunu ile verdim herkes format atıp gönderirler diyor sizce ne yaparlar

 73. Merhaba garantide 20 is gününü gecen telefonum için thh ye başvurdum. Daha sonra servisten cihazın yenisi geldi ve aldım. 1 ay sonra elime thh kararının lehime sonuçlandığı tebligatı ulaştı. Yeni gelen telefonunu almış olmam para iadesi açısından sorun teşkil ediyor mu.

 74. Merhaba, benimde LG-H815TR model bir LG G4 üm var ve dün 4. kez servise verdim. İlk servise gidişinde batarya ve rear değişiyor. İkinci ve üçüncü servise gidişlerinde anakart değişikliği oldu. Bugün servisten bir mesaj geldi ve anakart ile ekranın değişeceği yazıyor. Direk thh ne gitmeyi planlıyorum. Acaba sizin görüşünüz nedir ? İyi günler dilerim.

 75. Merhaba ;
  Yaşadıklarımın neredeyse aynısını anlatmışsınız hatta düşündükleriniz bile aynı :)Bende aynı sorunları yaşadım ve aynı süreçlerden geçtim en sonunda hakem heyeti aracılığı ile bilir kişi ekranın sorunlu olduğuna karar verdi ve paramı telefoncu ödedi. İşin kötü yanı bana parayı telefoncu gönderdi ve bana sitem içeren bir mesaj atmış.Paramı lg den alamadım vs diye. Telefoncu da lg şikayet edip parasını alamaz mı ne yapması gerekir diye araştırırken bu yazıya rastladım. LG nin yaptığı bu terbiyesizliğe bir dur demesi lazım devletin.
  İyi Çalışmalar

 76. Benimde başıma gelen bir olay. LG-G4 telefonum vardı ve ana kartı yandı kronik bir arıza olarak. Tabi bunu satıcı firma kabul etmedi kullanıcı hatalı diyerek başlarından savdılar. Bende kasım ayında tüketici haklarına şikayet ettim ardından gerekli işlemleri yaparak 4 ayım geçti sonuç para iadesine karar verildi. Tabi firma yine ödemeyi kabul etmeyerek itiraz edeceğiz dediler ve beni oyalamışlar. Tabi bende oyalandığımı anlayınca icraya verdim. 1 hafta içinde param icra masraflarıyla beraber hesabıma yattı. Adalet yerini buldu. Olayı kısaca anlattım ama bana sorun nasıl geçti o zaman… Herkes hakkını arasın muhakkak adalet yerini buluyor.

 77. öncelikle iyi günler lg g4 cihazımı 13.02.2018 tarihinde evo bt garantiye elden verdim . telefonum evo bt den çıkış tarihi 07.03.2018 .08.03.2018 tarihinde kargo ile bana ulaştı. telefonun 4-5 tane arızası vardı sadece boot loop sorunu düzeltmişler telefon yerli yersiz kapanıyor,ses tuşları düzgün çalışmıyor.ve kulaklığın tekindes ses gelmiyordu yapmadan göndermişler. evo yu arayorum utanmadan tekrar gönderin falan diyo .ben 20 gün daha mı beklim adamlar 20 iş günü süresini geçmesin diye diğer sorunları yapmadan gönderdiklerini düşünüyom
  şimdi ne yapmam gerekiyor ? yardımcı olursanız sevinirim
  hakem yetine başvursam kazanırmıyım ?

 78. ben hiç servisle uğraşmadım. Direkt olarak THH’ye internet üzerinden başvurdum. Bir süre sonra (ki çoğunda bir kaç ay sürüyorken bende 1 yıla yakın sürdü, ama bu sürede de telefonu kullandım) bilirkişi için telefonu 1 haftalığına veriyorsunuz. Bilirkişi zaten olayı biliyor, tüketici kaynaklı olmadığı, üretim kaynaklı olduğu rapporunu yazıyor. Hakem heyeti de bu doğrultuda karar veriyor. Kararı aldığım avea bayisine yolladım. O da Vinteke yolladı. 1 Hafta oldu. Muhetemelen haftaya sonuçlanır.

 79. ben 2016 nisanda aldim 1nci kez sevise verdim anakart değiştirip verdiler 6 ay sonra cihaz yine ariza yapti 2nci kez sifir tlf verildi ama kutusunda degil simdi 3ncu kez tekrar ariza yapti servise vericem sonuc ne olur bilmiyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here