WordPress Yorum Alanından Websitesinin Kaldırılması

0
2820
Wordpress Yorum Alanından Websitesinin Kaldırılması

WordPress sitelerde yorum alanı büyük önem arz etmektedir. Yazıyı okuyan kullanıcıların, yazı ile ilgili fikirlerini düşüncelerini yoruma alanında ifade etmesini her site sahibi mutlaka ister. Bu doğal ve organik yorumlar yazının kalitesini arttırdığı gibi sayfanın güncellenmesini sağlamakta ve kullanıcıların site ile etkileşimini ölçmektedir. Yorum alanında kullanıcının adı soyadı, mail adresi ve websitesi bilgisi default olarak istenmektedir. Site sahipleri bazı durumlarda isim soyisim ve mail bilgisini bırakıp websitesi girişini kaldırmak isterler. Bu yazımda WordPress Yorum Alanından Websitesinin Kaldırılması işleminden bahsedeceğim.

Yorum alanında bulunan web sitesi bilgisi ise bazen amacının dışına çıkan reklam yeri veya benim sitem yok diyerek yorum yapmaktan çekinen kullanıcıyı kaybetmemize neden olur. Reklam amaçlı yorumlarda kullanıcılar kendi sitelerinin adreslerini yaparak gerek backlink almaya çalışmakta olup gerekse kendi sitelerine trafik çekmeye çalışmaktadır.

Yorumlardan Web Sitesinin Kaldırılması

Yukarıdaki saymış olduğum sebeplerden dolayı bu alanı kaldırmak için, aşağıdaki kodu temanızın function.php dosyasının en altına ekler iseniz, yorum alanındaki web sitesi giriş bilgisini ortadan kaldırmış olursunuz.

function remove_comment_fields($fields) {
    unset($fields['url']);
    return $fields;
}
add_filter('comment_form_default_fields','remove_comment_fields');

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here