The NextGEN gallery with ID/slug: Ye does not exist or is empty

0
2112

Bu aralar uğraşmakta olduğum bir wordpress sitemde bir çok albümü yönetebilmek adına NextgenGallery eklentisini kurdum. Önce teker teker galerileri oluşturdum daha sonra da bir tane albüm oluşturup, daha önceden oluşturduğum minik gakerileri bu albümün altına taşıdım ve kaydettim.

Sitemi kontrol ettiğimde galeri sayfasına girince, minik galerilere ait önizlemelerin olduğunu gördüm. Daha sonra bu önizlemelere tıkladığım zaman daha büyük açılacağını düşündüğüm yeni sayfada aynen şu hata mesajı yazmaktadır.

“The NextGEN gallery with ID/slug: Ye does not exist or is empty.”

Acaba albüm eklerken yanlış mı ekliyorum diyerek, nextgenin kendi hazırlamış olduğu videoyu da bir kaç kere izledim.

Herşeyi düzgün yapmama rağmen bu saçma sapan hata mesajıdan kurtulamadım. Sonra fark ettim ki url de albüm adı türkçe olarak geliyor. Yani ….com/galeri/gallery/ciftlerimiz/Yeşilyurt-Çifti/ şeklinde koyu ile işaretlediğim alan albüm adından gelmektedir. Hal böyle olunca da “The NextGEN gallery with ID/slug: Ye does not exist or is empty.” hatası veriyor.

Çözüm

Albüm adını türkçe karakterlerin olmayacağı şekilde kullanmak. Aklınıza albüm adı türkçe olmadıktan sonra neye yarar. Bunu yapmak mecburiyetimiz ne? şeklinde sorular gelebilir. Bende aynı fikirdeyim fakat şuan başka bir çözüm yolu bulamadım. Bulduğum zaman bu yazıma ilave olarak ek bilgi paylaşacağım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here