Dolandırıcıların Pazarlamacıların ve Reklamcıların Telefon Numarası

1
5045

Bu yazımda zaman içerisinde başıma gelen veya yakın çevremde gördüğüm dolandırıcıların, bir şeyler satmaya çalışanların aradıkları telefon numaralarını yayınlayacağım. Listeyi gün geçtikçe güncel tutmaya çalışacağım. Bunu yapma sebebim, beni arayan numaraları google da arayan kişiler, arandıkları numaranın kim ve ne olduğunu öğrensin. Ona göre hareket etsin.

  1.  0850 560 04 52 : Türk Telekom da aradıklarını, internet tahahhütünüzün bittiğini ve aynı indirimlerle tekrardan devam edebileceğinizden bahsediyor. Israrla süremin bitmediğini, tahahhütümün bitmediğini desem de, inatla bittiğini, en sonunda kavga ederek telefonu kapadığım bir yer.
  2.  0212 702 23 46 : dry istanbul adında kuru temizleme şirketi. Bant kaydı çıktığı için çok fazla dinlemeden kapatmak zorunda kaldım.
  3. 0212 998 04 67: Telefonu açtığınızda “Kombi bakım zamanınız gelmiştir” diyen ablamız evde kombi var mı? Ne zaman alındı? ne marka model? tabi hiç birinden haberi olmadan kuru sıkıyor.
  4. 0212 708 64 64: artı yaşam sağlık hattından arayıp bir şeyler pazarlamanın derdindeler.
  5. 0212 470 50 00: Türk telekomdan aradıklarını söyleyip taahhütümün bittiğini ve yeni uygun paket teklifinde bulunacaklarını söylediler. Söylediği rakamlar aslında hiç bir yerde ve özellikle Türk Telekomda olmayan fiyatlar. Nasıl verebiliyorlar bilemedim. Düşünmek için süre istedim kapattım.
  6. 0505 044 03 75: Bir başka Türk Telekom’dan aradıklarını söyleyen kurum. Uygun internet paketleri sunmakta ve sözleşmelerini whatsapp üzerinden gönderip sizin kimlik resminizi whatsapp üzerinden göndermenizi istemektedirler. Bana söyledikleri kampanyalar oldukça uygun geldi ama taahhütüm olduğu için ilgilenmedim. Bize gelin cezasınızı öderiz dediler ama 400 500 tl farkı kim öder?

1 Yorum

  1. bugün beni de aradılar. 0212 470 50 00 bu numaradan. şüphelendim kimlik bilgilerimi isteyince. ısrarcı da davrandılar yok genel merkezden arıyoruz yok şöyle yok böyle. whatsapdan da ayrıca mesaj attı ismi de sevilay sazıl… mail de attı. kendisine 532 li numara ile görüştügümü ve karşımda ki kişinin bana kimlik bilgilerinize gerek yok direk olarak paketinizin devamı ne ise kabul ederseniz yapabiliyoruz dedigini soyledim. bana gelen sevilay sazıl adlı kişinin whatsaptan attıgı mesaj. Ne diye uğraştırıyorsunuz sabahtan beri bir sürü şey söylediniz tarzında idi. genel merkezden ulaşıyor bir de bu bayan bana… şaka gibi…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here